SiteLock – dlaczego warto z niego korzystać?

0
5505

Codziennie dochodzi do ataków na serwisy internetowe, a złośliwe oprogramowanie atakuje każdą ofiarę, którą jest w stanie zainfekować. Bez wątpienia nie żyjemy w czasach bezpiecznego internetu. Na szczęście takie narzędzia, jak SiteLock, mogą rozwiązać wiele problemów z bezpieczeństwem.

Szkodliwe oprogramowanie rozprzestrzenia się błyskawicznie w sieci. Niemal każdego dnia słyszymy o mniejszych lub większych atakach. Wystarczy tylko wymienić spustoszenie, jakie siał WannaCry 12 maja 2017 roku czy ExPetr 27 czerwca tego samego roku. Firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem szacują, że rocznie atakowanych jest nawet 1,5 mln indywidualnych użytkowników internetu i 65% firm (źródło: http://www.egospodarka.pl/145178,Ransomware-w-2017-r-coraz-wecej-atakow-na-firmy,1,12,1.html). W tej sytuacji warto korzystać z dobrych narzędzi, które pozwolą odeprzeć atak cyberprzestępców i skutecznie zabezpieczą strony internetowe. Jednym z takich narzędzi jest SiteLock. Sprawdźmy, co się kryje pod tym terminem.

Czym jest SiteLock?

Na początek należy podkreślić, że właściwie tylko najlepsi dostawcy usług internetowych oferują SiteLock (np. Domeny.pl). Warto zatem od razu sprawdzić dostępność tego narzędzia, gdy zdecydujemy się kupić domenę lub hosting u danego dostawcy. Z drugiej strony nie ma żadnego problemu, żeby serwer i domenę mieć u jednego dostawcy, a SiteLock – u drugiego. Po tych wyjaśnieniach czas przejść do meritum sprawy. Czym jest SiteLock? W dużym skrócie to zaawansowane narzędzie, które bazuje na chmurze, a jego zadaniem jest wykrywanie złośliwego oprogramowania oraz luk w zabezpieczeniach. W tym celu SiteLock skanuje codziennie pliki stron internetowych. Po wykryciu zagrożenia SiteLock usuwa je natychmiast. Do tego dzięki temu narzędziu możemy zapoznać się ze wszystkimi zmianami, jakie zostały dokonane w plikach.

Jak działa SiteLock?

SiteLock może chronić dane klientów, sprawdzając, czy są one odpowiednio zabezpieczone przed kradzieżą. To narzędzie eliminuje zagrożenia, które pozwoliłyby cyberprzestępcom włamać się na serwer. Bardzo dokładnie monitorowane są wszystkie pliki serwisu oraz aplikacje zewnętrznych dostawców (np. WordPress). Do tego SiteLock sprawdza serwer i adres poczty pod kątem wykorzystania ich do celów spamerskich, weryfikuje ważność certyfikatu SSL oraz wiarygodność właściciela danej strony internetowej.

Jeśli zależy nam na wysokim stopniu bezpieczeństwa strony internetowej, warto wdrożyć nie tylko certyfikat SSL, który zabezpiecza dane, ale również SiteLock, który chroni przed malware.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here