Sposoby reklamowania się w internecie

Podstawową formą komunikacji jest internet – nie wyobrażamy sobie egzystencji bez niego, zarówno na polu zawodowym jaki i prywatnym. Codziennie miliardy użytkowników internetu wykonuje w internecie zakupy za gigantyczne pieniądze do czego niewątpliwie przyczynia się marketing internetowy. Wielkie portale internetowe bądź serwisy społecznościowe zarabiają ogromne pieniądze z samych reklam, nie wspominając już o ich usługach jakie odpłatnie udostępniają np. poczta premium, konto premium i wiele innych.

Użytkownicy na forach wymieniają się poglądami, opiniami na temat różnych marek i pomysłami, czasami jest to marketing szeptany, który przyczynia się poznania marki i wymiany pozytywnych opinii o produktach albo usługach jakiegoś przedsiębiorstwa.

W internecie panuje duża konkurencja i serwisy internetowe, które zdobyły rynek mogą sobie pozwolić na różnego rodzaju metody zarobku, oprócz tych, o których wspomniałem wcześniej. Mogą to być artykuły sponsorowane, gdzie firma reklamująca się umieszcza w treści link do swojej witryny www, w ten sposób poprawia się jej widoczność i pozycja na wybraną frazę w wyszukiwarkach internetowych i dodatkową korzyścią jest ruch na naszą stronę www, który można pozyskać z takiego linka. Oprócz tych artykułów stosowana jest wszędobylska reklama – duże portale karzą sobie słono płacić za reklamę u nich. Taka reklama może mieć formę zwykłego linka, który jest wstawiony, gdzieś z boku lub u góry strony – jeśli będzie w miejscu bardziej widocznym to więcej zapłacimy.

Oprócz reklamy-linka są naturalnie banery reklamowe, za które trzeba jeszcze więcej płacić ponieważ są one większe, i im większe będą tym reklamodawca więcej zapłaci. Poza tym nasze koszty będą zależne od tego gdzie reklama się znajdzie i znowu – im miejsce bardziej widoczne tym więcej reklamodawca zapłaci.

Warto jeszcze napisać kilka słów na temat buzz marketing – chcemy tutaj dać ludziom powód, ażeby rozmawiali o marce, produktach lub usługach jakiejś firmy. To forma promocji, ludzie w sposób dość wiarygodny przekazują swoje pozytywne komunikaty o usługach, produktach jakiejś firmy.

Więcej porad dotyczących marketingu internetowego szukaj na http://www.mmarketing.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here