Jak wybrać najlepszy system do rekrutacji?

Jako menedżer działu HR, z pewnością wiesz, że zarządzanie tym działem to zaawansowany i wielopoziomowy proces. Pracownicy HR często kojarzeni są z tymi osobami w firmie, które przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne. Jednak rzeczywistość jest całkiem inna, szczególnie w mniejszych firmach. HR to nie tylko rozmowa, ale także przygotowywanie ofert pracy, tworzenie harmonogramów, sprawdzanie efektywności czy nadzorowanie postępu pracowników. To, jak przebiegać będzie Twoja praca, często zależy od tego, jaki system do rekrutacji wybierzesz. 

W tym artykule podpowiadamy na jakie elementy warto zwracać uwagę, tak aby wybrać odpowiedni system do rekrutacji usprawniający Twoją pracę.

Wiele funkcjonalności

Wybierając system do rekrutacji, sprawdzaj zawsze jakie posiada on funkcje. Jeśli obejmuje on tylko jeden etap procesu zatrudnienia (np. kreator ofert pracy), to z pewnością nie będzie to wystarczające rozwiązanie, w przypadku kiedy szukasz kompleksowego produktu. 

Dobry system będzie zawierał wszystkie niezbędne funkcje, które usprawnią i zoptymalizują proces rekrutacji w Twojej firmie. Należą do nich między innymi: 

  • kreator ofert pracy oraz spersonalizowanych wiadomości do kandydatów, 
  • publikacja ogłoszeń na firmowej stronie www, portalach pracy i w social media,
  • integracja z różnymi portalami pracy, np. OLX
  • baza CV,
  • notatki, oceny kandydatów,
  • mierzenie efektywności procesu rekrutacji.

Dobrze, jeśli system możemy otwierać zarówno na komputerze jak i telefonie, aby mieć wygodny dostęp do danych.

Jeden z przejrzystych i intuicyjnych systemów do rekrutacji jest Elevato. Inteligentny system przeznaczony jest dla działów personalnych i agencji. Dzięki spersonalizowanym szablonom i rozbudowanym funkcjom, proces rekrutacji w Twojej firmie stanie się prostszy i przyjemniejszy. Sprawdź możliwości systemu na elevatosoftware.com.

Pamiętaj, że system do rekrutacji powinien być dostosowany do Twoich potrzeb. Jeśli korzystasz z portali pracy i mediów społecznościowych, dobrze, jeśli będą one zintegrowane. Kolejnym elementem jest intuicyjna i uporządkowana baza kandydatów, która da Ci możliwość szybkiego wyszukania kandydata i dodania notatek oraz ocen przy jego CV.

Sprawdź również, czy wybrany przez Ciebie system jest bezpieczny. Powinieneś upewnić się, że poziom zabezpieczeń użyty w oprogramowaniu jest zgodny z wymaganiami nałożonymi przez Ustawę. Nikt z nas nie chce przecież sytuacji, w której dane kandydatów zostały skradzione lub wyciekły do internetu.

Przy wyborze odpowiedniego systemu, sprawdź również czy można wyeksportować z niego dane do PDF i Excela. Przyda się także funkcja analizy danych, abyś mógł monitorować wszystkie aspekty przebiegu projektów rekrutacyjnych. Dzięki temu będziesz mógł analizować kluczowe KPI i zapewnić wysoką efektywność rekrutacji.

Innym aspektem jest również współpraca pomiędzy menedżerami i rekruterami, czyli zintegrowany system, w którym menedżerowie mogą zgłaszać zapotrzebowanie na dane stanowiska. Rekruter w takim systemie może udostępniać menedżerowi dane kandydatów i inne informacje w bezpieczny sposób na każdym etapie procesu. 

Rekrutacja pracownika to często długi proces. Odpowiedni system rekrutacyjny to wydatek, który zwróci się w postaci zaoszczędzonego czasu i efektywności działań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here