W ostatnich latach rynek urządzeń mobilnych niesamowicie się rozwinął. Przykładem mogą być tablety, które już od dłuższego czasu konkurują z laptopami o uwagę klientów. Ich zaletą jest mobilność, poręczność oraz duży zakres oferowanych możliwości. Do najpopularniejszych urządzeń tego typu należy iPad mini. Może warto więc zabrać go ze sobą na wakacje?

iPad mini zamiast czytnika

Książki w formie e-booków znacząco zyskały na popularności w ostatnich latach. Wśród ich zalet należy wymienić przede wszystkim łatwy dostęp do wielu tytułów oraz możliwość zabrania ze sobą kilku książek bez dodatkowego obciążenia. 7,9-calowy wyświetlacz iPada mini umożliwia komfortowe czytanie, z kolei wyświetlacz Retina sprawia, że obraz na ekranie jest niezwykle wyraźny. Do dyspozycji użytkowników oddano również aplikację iBook. Daje ona szybki dostęp do dziesiątek tysięcy książek i pozwala w mgnieniu oka cieszyć się nową lekturą. Z urządzeniem przenośnym iPad mini można mieć przy sobie ulubione tytuły zawsze i wszędzie, bez względu na ich objętość.   

Muzyka i filmy w jednym miejscu

Dostęp do różnego rodzaju multimediów to w przypadku urządzeń mobilnych już codzienność. Nikogo nie dziwi możliwość odtwarzania muzyki czy filmów, ponieważ takie opcje posiada większość urządzeń. W takim wypadku coraz większą wagę klienci przywiązują do komfortu oraz jakości, jakie oferuje sprzęt. iPad mini 4 pozwala na odtwarzanie wideo w wysokiej jakości 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Obsługuje także wiele popularnych formatów plików. Powłoka antyodblaskowa sprawia, że nawet w pełnym słońcu obraz jest doskonale widoczny. Z kolei bezprzewodowe słuchawki AirPods to wygoda w słuchaniu muzyki bez obawy o plączący się kabel. W poszukiwaniu nowych dźwięków warto zajrzeć na iTunes.   

Coś dla fanów fotografii i wideo

iPad mini sprawdzi się również świetnie jako narzędzie dla fotografów i filmowców amatorów. Kamera iSight 8 MP pozwala na wykonywanie wysokiej jakości zdjęć. Autofokus, tryb zdjęć seryjnych, automatyczna stabilizacja obrazu – to tylko kilka z udogodnień, które oferuje iPad mini. Urządzenie pozwala również na rejestrowanie obrazu wideo w jakości HD 1080p. Dla wszystkich fanów obróbki obrazu twórcy oddali do dyspozycji aplikacje, dzięki, którym można pracować na gotowym filmie lub zdjęciu bez potrzeby zmiany urządzenia.   

iPad mini zamiast przenośnej konsoli do gier

iPad mini z powodzeniem może zastąpić przenośną konsolę do gier. Dzięki dostępności wielu rozmaitych tytułów urządzenie oferuje taką samą jakość jak sprzęty przeznaczone dla graczy. Wyświetlacz Multi Touch sprawia, że do grania nie potrzebujemy dodatków w postaci joysticków. W App Store dostępnych jest wiele rozmaitych tytułów, które umilą nawet najdłuższą podróż. Aplikacja Game Center pozwoli na dzielenie się wynikami z innymi graczami.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here