Czym jest hosting?

Jeśli planujesz budowę strony internetowej z własną domeną, nie obędziesz się bez konieczności wykupienia hostingu. Zanim jednak wydasz na niego pieniądze, sprawdź dostępne oferty oraz zapoznaj się z ich warunkami. Wybór dobrego hostingu jest kluczową sprawą dla sprawnego funkcjonowania strony internetowej.

Hosting może być tani i dobry, może być również stosunkowo drogi i beznadziejny. W trakcie wyboru dobrego hostingu warto zastanowić się nad wieloma kwestiami, takimi jak DNS, pojemność serwera, transfer czy bazy danych MySQL.

Czym tak w ogóle jest hosting?

Hosting to tak naprawdę nic innego jak udostępnione miejsca na serwerze, dzięki któremu możliwe jest sprawne działanie strony. Serwery natomiast są tak naprawdę różnego rodzaju urządzenia (zespołami komputerów, dyskami twardymi), które dają swoją moc obliczeniową swoim użytkownikom.

Na czym polega zakup hostinu?

Decydując się na konkretny hosting, w większości przypadków rezerwujesz określone miejsce na serwerze, zarządzanym przez Twojego dostawcę usług internetowych. W ramach udostępnienia serwera hostingodawcy oddają do dyspozycji swoim klientom określoną objętość twardego dysku, który w większości przypadków jest udostępniany na macierzy RAID.

Poza tym, w ramach usługi, hostingodawca musi określić, jaką maksymalną ilość danych można przesłać za pomocą łącza internetowe posiadanej serwerowni. Przed zakupem hostingu warto również znać specyfikę usług, dostarczanych przez konkretną serwerownię. Przed podpisaniem umowy o hosting, należy również sprawdzić, maksymalny stopień obciążenia serwerowni przez własne usługi oraz usługi innych klientów, jak również dowiedzieć się cennych informacji o udostępnieniu bazy danych wraz z określeniem maksymalnej objętości konkretnej bazy.

Jak wybrać dobry hosting?

Podstawą działania dobrego hostingu jest poprawne działanie wszystkich dysków oraz połączenia serwerów z internetem. Jeśli takie fundamentalne kwestie są źle organizowane przez dostawcę usług hostingowych, nie warto marnować więcej czasu na tak fatalną jakość usługi.  Poza tym dobry hosting poznasz po ochronie danych klientów oraz ich kont.

Bardzo ważną kwestią, pomijaną zwłaszcza przez niedoświadczone osoby jest brak wiedzy o szybkości i dostępności do przechowywanych plików na serwerze. Warto wiedzieć, że brak dobrego hostingu wyklucza wiele ważnych kwestii związanych ze stroną internetową, np. jej poprawne pozycjonowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here