Zastanawialiście się kiedyś, do czego w życiu codziennym mogą przydać się akcesoria detektywistyczne? Gadżety spotykane w filmach szpiegowskich mogą się przydać i na co dzień. W jakich sytuacjach konkretnie? To podajemy już w naszym artykule.

Ukryte dyktafony w pracy i w domu

Rejestratory dźwięków mogą być bardzo wymyślnie ukryte w urządzeniach codziennego użytku. Dyktafony mogą znajdować się na przykład w długopisach, pendrivach, zegarkach na rękę, listwach zasilania, ładowarkach do telefonu, w pilocie do samochodu lub nawet karcie kredytowej. Całą gamę rozwiązań można zobaczyć w specjalistycznym sklepie detektywistycznym, jak alfatronik.com.pl. A kiedy przydadzą się te urządzenia?

Jeśli chodzi o pracę, to dyktafon będzie nam pomocą na wszelkiego rodzaju szkoleniach. Będziemy mogli zapisać cały materiał i później do tego wrócić – nie będziemy zależni wyłącznie od notatek.

Rejestratory przydatne są również wtedy, gdy mamy w pracy konflikt, przykładowo z przełożonym. Nagranie będzie nam pomocne udowodnić naszą rację, zwłaszcza jeśli nie mamy innych możliwości.

Lokalizatory GPS

Technologia nawigacji satelitarnej używana jest przede wszystkim w ruchu samochodowym – nawigacja pokazuje nam trasę przejazdu. A przecież i w innych przypadkach możemy korzystać z dobrodziejstw GPS’a.

Takie rozwiązanie będzie na przykład bardzo przydatne osobom, które wiele czasu spędzają w terenie. Sprzęt ten przyda się do zapewnienia sobie bezpieczeństwa: bliska osoba będzie mogła sprawdzić, gdzie jesteśmy, a w razie wypadku będziemy mogli wezwać pomoc. Jeśli też opiekujemy się seniorem, to przyda nam się lokalizator GPS pracowników i osób starszych. Zapewnia on możliwość komunikacji, a dodatkowo akcelerometr wyśle alert bezpieczeństwa, gdy wykryje upadek.

Specyficzną grupą lokalizatorów, są te rejestrujące parametry jazdy, jak na przykład wyścigowy odbiornik GPS Qstarz BT-Q818XT. Zapisuje on dokładne położenie pojazdu oraz przeciążenia (czyli wszystkie gwałtowne hamowania i przyspieszenia). Zebrane informacje można później analizować – to nieocenione narzędzie dla osób, które chcą poprawić swoje umiejętności kierowania.

Test narkotykowe

Jeśli boimy się o swoje bezpieczeństwo, to warto zaopatrzyć się w testy narkotykowe. I to wcale nie po to, by przebadać inną osobę. DrugWipe 5F jest doskonałym rozwiązaniem ponieważ pozwala na zbadanie powierzchni na obecność narkotyków. Sprawdzimy więc, czy ktoś w klubie nie próbuje podać nam jakieś niebezpiecznej substancji.

Ochrona budowy i terenów trudno dostępnych

Budowa domu to niesamowicie angażujące przedsięwzięcia. Jak jednak uchronić je przed kradzieżą zwłaszcza jeśli nie mamy jeszcze sąsiadów lub infrastruktura drogowa pozostawia wiele do życzenia? Można wtedy sięgnąć po fotopułapki.

Co to za sprzęt? To rejestratory przeznaczone do pracy w terenie i w trudnych warunkach atmosferycznych. Mają bardzo długi czas pracy. Zamaskowane, można zawiesić na drzewie – w ten sposób „oko” fotopułapki będzie mogło obserwować najbliższą okolicę.

Inne zastosowanie akcesoriów szpiegowskich

Istnieje całe mnóstwo różnego typu urządzeń detektywistycznych – kamery ukryte, podsłuchy, specjalne latarniki, programy szpiegujące, czy sprzęty szyfrujące. Nie sposób podać wszystkich możliwych zastosowań – wybraliśmy więc te najważniejsze. Istotne jest jednak, żeby mieć świadomość tego, jak technika może przyjść nam z pomocą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here