fotolia.com, 162061447 | Autor: thawornnurak

Wybór odpowiednich opon zimowych może być problematyczny nawet dla najbardziej doświadczonych kierowców. Na co więc zwracać uwagę, by zakup ogumienia na tę najtrudniejszą porę roku był możliwie jak najbardziej satysfakcjonujący?

Na samym wstępie warto zastanowić się, kiedy zmienić opony letnie na zimowe. Według powszechnej opinii nie ma idealnego dnia, czy też miesiąca, którego powinniśmy kurczowo się trzymać, ponieważ wszystko zależy od aktualnie panujących warunków atmosferycznych. Jednak wielu specjalistów podaje, że gdy temperatura w ciągu dnia zaczyna spadać poniżej stopni Celsjusza, wówczas jest dobry moment na założenie „zimówek”.

Oceń stan opon

Jeżeli posiadamy już opony zimowe i nie musimy ich kupować, to przed momentem ich założenia warto jest dokładnie skontrolować ich stan. Zwróćmy więc uwagę na wybrzuszenia, oraz głębokość samego bieżnika, który nie powinien być mniejszy niż 1,6mm, choć w przypadku opon zimowych dobrze, by miał on nawet 4 mm głębokości.

Na jakim terenie będziesz się poruszać?

Natomiast w momencie zakupu nowego lub też używanego kompletu „zimówek”, należy pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym poruszanie się po ośnieżonej nawierzchni będzie znacznie bardziej bezpieczne. Kupując opony w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na teren, w jakich będą one najczęściej użytkowane. W praktyce oznacza to, że możemy wybierać między ogumieniem przeznaczonym do jazdy miejskiej, mieszanej, czy też do długich tras. Równie istotny, co sam teren, jest częstotliwość jeżdżenia samochodem, jego rodzaj, a nawet region zamieszkania.

A może opony „z drugiej ręki”?

Alternatywą dla nowego ogumienia są opony używane, które są znacznie tańsze niż zupełnie nowy komplet. Opony z drugiej ręki można nabyć nie tylko na giełdach, ale również w niektórych zakładach wulkanizacyjnych, a ich cena uzależniona jest w głównej mierze od stopnia zużycia. Jednak w tym przypadku warto jest mieć się na baczności, ponieważ czasami zdarza się, że możemy kupić kota w worku, ponieważ zdarza się, że wady są ukryte i dowiadujemy się o nich dopiero podczas jazdy, gdy na ewentualną wymianę jest już za późno.

Dlatego też, mimo nieco wyższej ceny, wielu kierowców decyduje się na zakup zupełnie nowego kompletu opon, m.in. za pośrednictwem strony www.plusgum.pl. Dzięki temu kierowca otrzymuje pewność nabycia pełnowartościowego produktu, który jest w 100% wolny od wszelkich wad oraz zniszczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here