WordPress to bezpłatne i popularne oprogramowanie, dzięki któremu można stworzyć idealną stronę informacyjną na dowolny temat, sklep internetowy lub blog o jakiejkolwiek tematyce (sprawdź ofertę http://wiwi.pl/tworzenie-stron-wordpress-cennik/). Wtyczki do tego oprogramowania sprawiają, że strona staje się bardziej funkcjonalna, dodatkowo urozmaicają jej wygląd, ale także pozwalają zaoszczędzić cenny czas osoby zajmującej się taką stroną. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych wtyczek, ale jednocześnie ostrzegamy – są one pomocne, jednak zbyt duża ich ilość obciąży naszą stronę i nie będzie już tak wydajna. Wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

Optymalizacja SEO

Wtyczka Yoast SEO jest zdecydowanie najpopularniejszą na rynku. Dzięki niej mamy możliwość wprowadzenia podstawowych i tych bardziej zaawansowanych ustawień optymalizacji strony, a to wszystko pod kątem pozycjonowania. Obowiązkowo musisz ją mieć jeżeli masz własną stronę internetową. Łatwa w obsłudze i bardzo pomocna – stworzysz mapę strony XML, pliku robots.txt oraz htaccess. Dodatkowo będziesz miał wgląd w długość meta opisów, a to również duża zaleta tej wtyczki. Miliony pobrań na całym świecie o czymś przecież świadczą.

Social Media

Social Media to bardzo ważny element strategii marketingowej, prowadzonej online. Obecnie dzielenie się treściami przez media społecznościowe jest bardzo na czasie i tylko zyskuje na popularności. Jeżeli czytamy ciekawy news albo mamy ochotę pochwalić się zdjęciami z wakacji – automatycznie wrzucamy to na Twittera lub Facebooka. Jesteśmy w kontakcie z naszymi znajomymi i nie tylko, ale również budujemy wizerunek firmy, staramy się zwiększać liczbę odwiedzin na stronie. Wtyczka Social Media Widget to możliwość dodania przycisków, które po kliknięciu automatycznie nas do nich przekierują. Warto także zaopatrzyć się w licznik udostępnień, bo przecież to nas nakręca do kolejnych, jeszcze lepszych działań na swojej stronie.

Bezpieczeństwo

 Zależy Ci na bezpieczeństwie swoich danych? Mówią, że ‘Polak mądry po szkodzie”, ale przecież możesz być czujny i wcześniej zadbać o istotne dla siebie dane. Pamiętasz jak wszystkie dane zgromadzone w telefonie lub komputerze przez niewielki błąd zniknęły? Nie pozwól, aby stało się tak z danymi na stronie internetowej. Jeżeli pracujesz na WordPressie to koniecznie zainstaluj wtyczkę WP-DB-Backup, która zrobi za Ciebie całą robotę i wykona kopię zapasową co określony czas, który sam ustalisz. Dla mniejszego obciążenia serwera może wysyłać kopie na podany adres e-mail, proste, prawda?

Komentarze

Disqus Comment System – dzięki tej wtyczce będziesz mógł kierować komentarzami na blogu. Ty decydujesz czy jakieś wpisy mają być blokowane. Największą zaletą jest to, że możesz komentować wiele stron, które są podpisane konkretnym profilem. Za każdym razem jesteśmy podpisani tak samo, co ułatwia rozpoznawalność w sieci. Tworzysz własną postać i nią zarządzasz. Przydatne i bardzo popularne ostatnimi czasy.

Funkcja sprzedażowa

Wtyczka WooComerce jest przeznaczona  dla wszystkich sprzedawców, którzy chcą zaoferować swoje produkty lub usługi właśnie za pośrednictwem WordPressa. To taki mały sklep internetowy, który potem rozbudowujesz i dodajesz typowe płatności online za pośrednictwem różnych serwisów. Masz pełną kontrolę nad prowadzonym biznesem. Wiele sklepów online korzysta właśnie z tego rozwiązania. Sprzedawaj, wysyłaj i zarabiaj. Przydatne? Bardzo.

Analityka strony internetowej

Z pewnością znasz Google Analytics, dzięki której możesz dodać kod statystyk do WordPressa. To już standard jeżeli mówimy o badaniu oglądalności serwisów internetowych. Łatwość obsługi, duże możliwości i fakt, że jest ona zupełnie darmowa przekonuje wielu użytkowników. Monitoruj swoją stronę internetową  i śledź kolejne ruchy, porównuj raporty. Chcesz wiedzieć kiedy najczęściej jest odwiedzana twoja strona albo jakie treści są najchętniej czytane? To chyba ważne informacje, bo wiesz na czym skupić swoją pracę i kiedy dodawać kolejne treści. Dużo zyskujesz.

Mapa – geolokalizacja

To ułatwienie głównie dla odwiedzających Twoją stronę, ponieważ ułatwi im to odnalezienie Twojej firmy. Nie muszą wchodzić w oddzielną stronę i wyszukiwać adres, zastanawiając się w którym konkretnie miejscu jesteś. Wtyczka Google Maps to ogromne ułatwienie – ustawiaj na mapie jakie tylko chcesz punkty oraz obszary i daj się szybko odnaleźć. Wtyczka (bezpłatna) została pobrana ponad 200 tys. razy. To chyba oczywiste, dlaczego powinieneś z niej skorzystać? 😉

Kontakt

Wtyczka Contact Form 7. Prosta w użyciu, bardzo pomocna, dzięki niej stworzysz formularz kontaktowy, który będzie wizytówką Twojej firmy lub bloga. Oferuje ogromne możliwości, nawet te bardziej zaawansowane. Pamiętaj, że użytkownicy muszą się szybko z Tobą skontaktować. Poradzisz sobie bez problemu, do dzieła!

Teraz, gdy wymienione zostały najbardziej popularne, ale również pożądane wtyczki – możesz śmiało się na nie zdecydować, o ile jeszcze ich nie masz. Pamiętaj tylko, że nie możesz zbytnio obciążyć strony, bo jej mocno zaszkodzisz. Zastanów się, które z wtyczek są Ci niezbędne i zainstaluj tylko te, z których na pewno będziesz korzystać. Postaw na portale społecznościowe, dzięki którym możesz osiągnąć prawdziwy sukces. No i oczywiście – bezpieczeństwo. Wykonaj kopię danych, obowiązkowo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here