Uniwersalne urządzenia pokładowe dla flot

Na czym polega system EETS? Czy jedno urządzenie pokładowe może obsługiwać systemy opłat drogowych w różnych krajach? Co zyskasz dzięki temu?

Flota o międzynarodowym zasięgu i EETS

Coraz więcej polskich firm realizuje swoje interesy nie tylko na terenie kraju. Polska od lat otwiera się na Europę, zyskując kontrahentów w różnych zakątkach kontynentu, a organizacje takie jak Unia Europejska stale wprowadzają kolejne rozwiązania, dzięki którym przejazd pojazdów firmowych staje się coraz prostszy. Jednym z kamieni milowych dla firm o międzynarodowym zasięgu operacyjnym było wprowadzenie EETS, czyli Europejskiej Usługi Opłat Elektronicznych. Na czym polega ten system?

Poruszanie się po wielu drogach na terenie Europy wiąże się z różnego rodzaju opłatami. Dla kierowców, którzy przebywają tysiące kilometrów, często ich uiszczanie może być nieco problematyczne. Wynika to z faktu, iż w wielu krajach obowiązują odmienne systemy poboru opłat. W pewnym momencie spowodowało to duże trudności, takie jak strata czasu czy długie kolejki, co następnie wywołało po prostu mniejszą efektywność działania całej gałęzi transportu. Lekiem na ten problem jest Europejska Usługa Opłaty Elektronicznej, czyli EETS. W rezultacie rozwiązanie to stało się ogromnym ułatwieniem zarówno dla właścicieli flot o międzynarodowym zasięgu, jak i samych kierowców. Urządzenie takie jak BP Tollbox dla EETS pozwala na automatyczne rozliczanie opłat drogowych na wielu trasach europejskich, co z kolei przekłada się zarówno na oszczędności czasu, jak i pieniędzy. Prawda, że opłacalne?

Sam system wprowadzony został w 2018 roku i stale jest rozwijany. Obecnie urządzenia do opłat drogowych EETS funkcjonują głównie na terenie państw Europy Zachodniej i niektórych krajów skandynawskich, do końca 2021 roku będzie można z nich korzystać także m.in. w Polsce, Czechach, na Słowacji czy Węgrzech. Jak zatem widać, uniwersalne urządzenia do poboru opłat drogowych (określane jako OBU) są przyszłością transportu na terenie Europy.

Co zyskujesz z urządzeniem do opłat drogowych OBU?

Jak już zauważono, jedno uniwersalne urządzenie pokładowe OBU jest bardzo intuicyjne i bez wątpienia ułatwia tranzyt na terenie UE. W praktyce sprowadza się to oczywiście do automatycznego i szybkiego rozliczania opłat za przejazd na terenie wybranych państw, wliczają się w to także przejazdy tunelami, mostami oraz transportem kolejowym i morskim. To jednak nie wszystko – korzystając z produktu takiego jak BP Tollbox EETS otrzymujesz także wszystkie faktury w jednej przesyłce, co bez wątpienia ułatwi pracę księgowymi. Ważnym atutem, który z pewnością składania do rozważenia kupna tego urządzenia, jest dostęp do wielu dodatkowych usług BP, jak choćby bezpieczne parkingi, myjnie czy całodobowa pomoc drogowa.

Ponadto w dowolnym momencie sprawdzisz aktualne i szczegółowe raporty dotyczące wszystkich transakcji dokonanych w punktach poboru opłat poprzez dedykowaną platformę internetową. W ten sposób zyskasz większą kontrolę nad wydatkami, co jest kluczowe w przypadku prowadzenia firmy w każdej branży. Z BP Tollbox EETS nie zaskoczą cię żadne dodatkowe opłaty, jak np. kaucja czy koszty personalizacji urządzenia. Wszystkie aktualizacje pobierane są automatycznie i całkowicie bezpłatnie, nie musisz także ponosić stałych opłat za użytkowanie sprzętu. I w końcu – BP Tollbox EETS nie musisz instalować na stałe, a urządzenie możesz dowolnie przenosić między pojazdami. Do tego oferowane są usługi geolokalizacji floty. Proste i wygodne, dlatego nie czekaj dłużej i już dziś zacznij korzystać z benefitów gwarantowanych przez BP Tollbox EETS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here