Nadmierne zadłużenie

W obecnych czasach ludzie bardzo chętnie sięgają po kredyty. Wpływ na to ma bardzo niskie oprocentowanie i możliwość otrzymania pożyczki całkowicie zdalnie. Jednak obecne czasy to również znacznie wyższe ryzyko pogorszenia się sytuacji finansowej w gospodarstwie domowym, a co za tym idzie – brak możliwości spłacania wszystkich rat w terminie. Na szczęście istnieje możliwość rozwiązania problemu – to tak zwany kredyt konsolidacyjny. Co to takiego i jak dzięki niemu spłacać zobowiązania?

  1. Co to jest kredyt konsolidacyjny?
  2. Kredyt konsolidacyjny – jaki wybrać?
  3. Gdzie złożyć wniosek o kredyt?

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyty konsolidacyjne pozwalają na zastąpienie rat z kilku różnych zobowiązań jedną, dopasowaną do naszych aktualnych możliwości finansowych. Dzięki temu unikamy zapaści finansowej, spowodowanej nadmierną sumaryczną wysokością rat i możemy regulować zobowiązania wobec pożyczkodawców. Jakie kredyty można skonsolidować? Praktyczne wszystkie – gotówkowe, samochodowe, mieszkaniowe, ale również te powstałe z używania kart debetowych czy kredytowych. W zamian otrzymujemy tylko jeden kredyt o znacznie niższej racie, który regularnie spłacamy. Co istotne, nie otrzymamy gotówki do rak własnych, by samodzielnie regulować zobowiązania – zajmie się tym bank.

Kredyt konsolidacyjny – jaki wybrać?

Na rynku istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych, dostępne dla konsumentów. Gotówkowy – jest najczęściej wybierany przez klientów, pozwala na skonsolidowanie zobowiązań o wysokości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych bez dodatkowych zabezpieczeń. Hipoteczny – często niżej oprocentowany, jednak wymagający zabezpieczenia hipoteką. Dzięki temu można skonsolidować kredyty wzięte na większą sumę (na przykład mieszkaniowe). Jeśli zastanawiamy się, jak wybrać kredyt konsolidacyjny, warto zajrzeć na stronę: https://momo.com.pl/ranking-kredytow-konsolidacyjnych/ i przeanalizować dostępne oferty.

Gdzie złożyć wniosek o kredyt?

Banki mają zróżnicowane oferty dla osób, ubiegających się o kredyt konsolidacyjny. Jak zatem wybrać ten najlepszy? Sposobem na to będzie ranking kredytów konsolidacyjnych, znajdujący się na stronie: https://meritumbank.pl/kredyty-konsolidacyjne-ranking/. Dzięki temu można zapoznać się z aktualnie oferowanymi przez banki warunkami. Najważniejszymi rzeczami, na które należy zwrócić uwagę jest oprocentowanie kredytu oraz wysokość prowizji, mająca istotny wpływ na wysokość RRSO (Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania). Ranking ten pozwala na samodzielną ocenę wysokości przyszłej raty w zależności od żądanej sumy oraz czasu, w jakim ma ona zostać spłacona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here