Minęło już trochę czasu od premiery telewizorów w technologii QLED. Na początku ceny nas odstraszały, ale wraz z dobrym przyjęciem sprzętu przez konsumentów, ceny powoli spadały. Poniżej krótko omówimy telewizory QLED, a także doradzimy kilka konkretnych modeli.

Flagowy telewizor zachwyca doskonałej jakości obrazem, ale także pięknie prezentuje się w salonie czy sypialni. Jednak design to tylko miły dla oka dodatek, bo tu naprawdę liczy się wnętrze. Zwykle za nowoczesną technologią kryje się wiele funkcjonalności. Warto to sprawdzić, przyglądając się konkretnym modelom, np. QE75Q8CAMTXXH, a także przybliżając nieco samą technologię.

Telewizory QLED – wiodąca technologia?

Technologie OLED i QLED to bardzo ważne etapy w produkcji telewizorów, a w ostatnich latach bez wątpienia kluczowe. Warto wiedzieć, że QLED-y bazują na nowoczesnej technologii kropki kwantowej – tej samej, którą początkowo wykorzystywano w optyce i medycynie. Brzmi zaskakująco? A jednak teraz stanowi ona meritum w produkcji telewizorów, np. modeli Q8C czy też Q7F.

Na czym to polega? Otóż odpowiednio oświetlona kropa będzie emitować światło o niezwykle czystej barwie, dzięki czemu dany telewizor wygeneruje nam znacznie lepszą jakość obrazu. Sprawi to, że trzy podstawowe barwy można jak najdokładniej rozróżnić. Ponadto wyświetlacz złożony z kropek kwantowych idealnie odwzoruje całą paletę barw. Uzyskany obraz zadowoli każdego, zamieniając salon w salę kinową… nieco mniejszych rozmiarów.

Nowoczesne telewizory QLED a ceny

Skoro od ich premiery minęło już nieco czasu, ceny też nie są aż tak horrendalnie wysokie jak na początku. Jednak Samsung tą technologią zaoferował nam aż 100-procentowe natężenie barw, więc wiemy, za co płacimy. Dodatkowo intuicyjny system Smart TV też zadowoli nawet najbardziej wybrednych! Wszystko to wpływa mianowicie na cenę. Zresztą za porównywalne telewizory konkurencji zapłacić trzeba będzie podobnie…

Warto rozważyć zakup 55-calowego lub 65-calowego modelu, np. QE75Q8CAMTXXH, ale trzeba liczyć się z wydatkiem około 18 000 zł. Można oczywiście znaleźć tańsze modele, ale budżet musi zaczynać się od około 5 tysięcy złotych.

Na przykład 55-calowy Q8C, a dokładnie model QE55Q7FAMTXXH, kosztuje około 5500-6000 złotych. W wielu sklepach można trafić na promocję, darmową dostawę, a także trzymać 5 lat gwarancji na wybrany model, więc warto śledzić ofertę na bieżąco. Warto też zerknąć na modele dostępne w outletach, gdyż są to produkty w świetnym stanie i o dobrych parametrach, ale zwykle w bardzo atrakcyjnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here