System zarządzania informacją produktową

System zarządzania informacją produktową to nowoczesna odpowiedź na problemy współczesnego świata. System PIM to aplikacja, która wspomagają zarządzanie przepływem danych w nowoczesnych, dobrze zorganizowanych organizacjach zorientowanych na sukces. W czasach i rzeczywistości, gdzie ten sam produkt może być sprzedawany zarówno lokalnie, jak i na rynku światowym sprawne zarządzanie informacją produktową wymaga odpowiedniego wsparcia. Przechowywanie i sprawne przetwarzanie informacji związanych z produktem wymaga użycia odpowiednich aplikacji. Dzisiejszy produkt oprócz zwykłej receptury, która opisuje skład materiałowy danego wyrobu, posiada całą masę dodatkowych parametrów.

Zarządzanie informacją produktową

Konieczność błyskawicznego przetwarzania tych parametrów wymaga użycia wyspecjalizowanych rozwiązań. Takim rozwiązaniem jest system PIM. Pozwalają one na przechowywanie wszelkich potrzebnych informacji iw rozbiciu na różne warianty produkcyjne i sprzedażowe. W takich systemach możemy przechowywać szereg istotnych dla różnych osób i działów danych. Oprócz BOM-u, czyli składu surowcowo – materiałowego, możemy trzymać tutaj także całą marszrutę technologiczną z uwzględnieniem wszelkich potrzebnych dla procesu produkcji danych.

Oprócz informacji technologicznych możemy w takim systemie gromadzić wszelkiego rodzaju załączniki z wizualizacjami, zdjęciami, czy grafikami. Szereg danych handlowych i marketingowych. To wszystko wrzucone do jednej bazy i połączone razem poprzez relację oraz sparametryzowane powiązania. Dzięki zgromadzeniu wszystkich danych w jednym miejscu możemy w łatwy i usystematyzowany sposób zarządzać, przetwarzać oraz udostępniać dalej potrzebne informacje. Dzięki takie centralizacji wprowadzenia zmian w jednym miejscu wywoła odpowiedni efekt w całej organizacji. Wprowadzenie nowego składnika w recepturze, automatycznie zmodyfikuje opis na etykietach. Zmiana wizualizacji przez dział graficzny zmieni wzór zarówno na opakowaniu, jak i podmieni grafiki w sklepach internetowych, materiałach handlowych, czy stronach organizacji. Zmiana przeprowadzona przez osobę o odpowiednich uprawnieniach wyzwala reakcję łańcuchową, której efektem jest aktualizacja danych w całym ekosystemie.

System PIM – dla kogo?

Dzięki takiej konstrukcji zarządzanie informacją produktową jest możliwe do realizacji w sposób efektywny zarówno czasowo, jak i kosztowo. Systemy PIM w znaczący sposób usprawniają pracę osób odpowiedzialnych za wprowadzanie zmian i modyfikacji. Pozwalają w znaczący sposób zmniejszyć ilość potencjalnych błędów. Dzięki integracji z pozostałymi aplikacjami wchodzącymi w skład ekosystemu informacyjno – informatycznego firmy możemy uzyskać efekt synergii. Wbrew pozorom wielkość przedsiębiorstwa nie jest czynnikiem decydującym o sensowności wdrożenie takiego rozwiązania. Systemy PIM to narzędzie dla organizacji, która w dynamicznym środowisku chce w szybki sposób modyfikować istniejące produkty. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z wieloma wariantami albo często zmieniającym się asortymentem mam wskazania do wdrożenia systemu zarządzania informacją produktową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here