Giełda to niezwykły i fascynujący świat. Tutaj mamy okazję zagrać, wzbogacić się. Oczywiście istnieje także ryzyko przegranej, dlatego giełda to miejsce twardych graczy. Jak wejść w ten świat?

Pierwszy krok – zdobycie wiedzy

Na początek warto poczytać o różnych zasadach rządzących giełdą. Dobrze jest także poćwiczyć swoje umiejętności w przeróżnych grach giełdowych dostępnych w Internecie. Ponadto trzeba zebrać jakieś oszczędności tak, aby mieć czym inwestować. A następnie? Później trzeba zrobić pierwszy krok, czyli wybrać odpowiednie konto maklerskie? Powstaje jednak pytanie – jak to zrobić? Co jest ważne? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Ranking kont maklerskich

Zdecydowanie pomocny w wyborze odpowiedniego konta maklerskiego będzie ranking kont maklerskich. Który warto wybrać? Generalnie unikajmy rankingów, które pokazują się na stronach związanych choćby i bardzo pośrednio z różnymi domami maklerskimi. Warto także sprawdzić, kto jest twórcą danego rankingu – czy na pewno jest to firma zewnętrzna, która jest bezstronna i w której pracują fachowcy. Czasem dzisiaj zdarza się tak, że tematem giełdy zajmują się osoby zupełnie z tym niezwiązane.

Warto jeszcze podkreślić, że najlepiej jest nie sugerować się tylko i wyłącznie jednym rankingiem kont maklerskich – warto jest przejrzeć ich kilka. Pamiętajmy także, że choć dane konto może zostać uznane za generalnie najlepsze, nie oznacza to, że dla naszych celów też takie będzie.

Ranking kont maklerskich – na co zwrócić uwagę?

A na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę podczas oglądania rankingu kont maklerskich? Przede wszystkim popatrzmy na to, do jakich inwestycji są one dedykowane i dla kogo dane konta są polecane. Trzeba także dokładnie przyjrzeć się opłatom pobieranym przez maklerów za różnego rodzaju akcje. Spójrzmy przede wszystkim na te, które nas najbardziej interesują.

Ważne są także opłaty za prowadzenie rachunku. Spójrzmy przede wszystkim tutaj na koszty otwarcia konta, miesięczną opłatę za prowadzenie rachunku, opłaty za przelewy oraz za przechowywanie papierów wartościowych.

Bardzo istotny jest także dostęp do notowań online. Zazwyczaj dostęp do najlepszej oferty jest darmowy, jednak jeśli chcemy naprawdę zacząć grać, to dużo nam to nie da. Dostęp do 5 najlepszych ofert kosztuje już pewną sumę, ale przy pewnych obrotach jest się z niego zwolnionym. Najdroższy jest oczywiście pełen zestaw ofert.

Dobrze jest jeszcze zwrócić uwagę na dodatkowe możliwości rachunku, a pośród nich szczególnie na odroczony termin płatności i oprocentowanie środków na rachunku pieniężnym.

Podsumowanie rankingu kont maklerskich

Podsumowując warto podkreślić, że nie należy patrzeć tylko i wyłącznie na konto, które ma pierwsze miejsce w rankingu i od razu go wybierać. Warto przejrzeć cały ranking i zastanowić się, co będzie najlepsze dla naszych celów. Oczywiście trzeba także spojrzeć na to, czy dany ranking kont maklerskich naprawdę został wykonany przez specjalistów. Dobrze jest także zweryfikować uzyskane informacje.

http://www.7dak.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here