Pożyczki pozabankowe nie są takie straszne. 3 dowody

Pożyczki pozabankowe to dobra alternatywa dla kredytów, a wiele stereotypów na ich temat nie ma dziś potwierdzenia w rzeczywistości. Oto 3 dowody.

Pożyczki pozabankowe online od kilku lat zdobywają coraz większą popularność. Dzieje się tak nawet pomimo tego, że jeszcze dekadę temu sektor pozabankowy traktowany był jako siedlisko lichwiarzy stosujących nieetyczne praktyki. Dziś na szczęście sytuacja w branży wygląda zupełnie inaczej, a na jej poprawę wpływ miały przede wszystkim zmiany w prawie (wprowadzenie tak zwanej ustawy antylichwiarskiej) oraz wejście do Polski zagranicznych firm, które poza kapitałem przyniosły także zupełnie inne standardy obsługi klientów. Dla tych, którzy nadal nie są przekonani do oferty firm proponujących pożyczki online na konto, przygotowaliśmy trzy argumenty przemawiające za wzięciem jednej z nich.

  1. Pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń są tanie
  2. Pożyczki pozabankowe na konto są bezpieczne
  3. Pożyczki pozabankowe online – różnorodność ofert

Pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń są tanie

Większość przeciwników pożyczek online bez zaświadczeń unika ich ze względu na rzekomo wysokie ceny. To w dużej mierze pozostałość po dawnych czasach branży, kiedy wysokie oprocentowanie faktycznie było częste, a na domiar złego nie istniały żadne mechanizmy regulacyjne. Dziś na szczęście sytuacja wygląda zupełnie inaczej, a do rzadkości nie należą nawet w stu procentach darmowe. Inne źródło tego stereotypu to sposób obliczania RRSO, które w przypadku krótkoterminowych pożyczek jest nieproporcjonalnie wysokie i niewiele mówi o rzeczywistych kosztach finansowania.

Pożyczki pozabankowe na konto są bezpieczne

Kolejny powód złej sławy pożyczek pozabankowych to nieuczciwe praktyki stosowane przez firmy. Niejasne zapisy w umowach, rolowanie pożyczek oraz utraty majątków za niespłacenie stosunkowo niewielkiego zobowiązania jeszcze kilkanaście lat temu były na porządku dziennym i skutecznie odstraszały wielu klientów. Obecnie jednak, po wprowadzeniu wspomnianej już ustawy antylichwiarskiej, pożyczki pozabankowe na konto są równie bezpieczne, co standardowe kredyty, a nad zgodnością z prawem działalności pożyczkodawców czuwa Komisja Nadzoru Finansowego.

Pożyczki pozabankowe online – różnorodność ofert

Sektor pozabankowy, wbrew temu, co sądzi wielu klientów, oferuje nie tylko chwilówki – szybkie pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń udzielane na krótki termin i spłacane w jednej racie. Poza nimi w ofercie firm pożyczkowych znajdziemy również pożyczki ratalne, których specyfika bardzo przypomina tradycyjne kredyty konsumenckie. Ten rodzaj produktu finansowego to świetna alternatywa dla osób, które szukają szybkiego finansowania w większej kwocie – firmy z sektora pozabankowego są bowiem mniej restrykcyjne przy ocenie zdolności kredytowej niż banki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here