Polacy oczekują większej dostępności terminali płatniczych

Polacy chętnie płacą za zakupy bez gotówki – 60 proc. ankietowanych przyznaje, że woli płatności bezgotówkowe od gotówkowych. 25 proc. zaś wskazuje, że głównym powodem korzystania z gotówki jest… brak innej możliwości płacenia. Wkrótce terminali płatniczych może przybyć. Dzięki programowi Polska Bezgotówkowa przedsiębiorcy mogą otrzymać darmowe terminale płatnicze!

Polacy cenią sobie płatności bezgotówkowe. Jak się okazuje, wciąż jednak nie zawsze mogą płacić kartą gdy mają na to ochotę. Wśród miejsc, gdzie jest to utrudnione, wymieniają m.in. targi, bazary, salony fryzjerskie, kosmetyczne, warsztaty samochodowe i firmy przewozowe.

Konsumenci przyznają jednocześnie, że płacąc bezgotówkowo są skłonni wydać większe kwoty. Nie ogranicza ich bowiem ilość gotówki w portfelu. Ponadto, jak przekonują, przedsiębiorstwo, które udostępnia klientom terminal płatniczy, postrzegane jest jako nowoczesne i przyjazne klientom.

Terminale przynoszą korzyści także przedsiębiorcom – pozwalają skrócić kolejki, przechowywać mniejsze kwoty w kasie i przyciągnąć nowych klientów.

Darmowy terminal płatniczy. Kto może go otrzymać?

W ramach programu Polska Bezgotówkowa mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą mieć zapewnione roczne dofinansowanie, dzięki któremu korzystanie z terminali będzie darmowe. Na czym polega program Polska Bezgotówkowa?

To wspólna inicjatywa największych na polskim rynku wydawców kart i agentów rozliczeniowych przy udziale sektora publicznego i Związku Banków Polskich. Program ma na celu wsparcie przedsiębiorców, którzy do tej pory nie zapewniali w swoich placówkach możliwości płatności bezgotówkowych i którzy obawiają się kosztów związanych z zainstalowaniem i obsługą terminali płatniczych. Chcesz otrzymać darmowy terminal płatniczy dla swojego przedsiębiorstwa? Wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/.

Dzięki programowi przedsiębiorca może otrzymać do 3 terminali karty płatniczej za darmo. Co więcej, przez 12 miesięcy nie jest pobierana opłata za wynajem urządzeń ani prowizja od transakcji dokonywanych kartą. Program skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a od 1 września 2018 roku obejmuje także instytucje publiczne.

Jak skorzystać z programu? Udział w nim jest bezpłatny. By wziąć w nim udział należy wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać odpowiedni terminal, wypełnić zgłoszenie i przejść weryfikację. Następnie wystarczy oczekiwać na kuriera z dostawą pod wskazanym wcześniej adresem.

W Polsce jest ponad 40 milionów kart płatniczych. To więcej niż liczba mieszkańców kraju. Nie dziwi więc fakt, że konsumenci oczekują większej dostępności transakcji bezgotówkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here