Gry na Androida - najciekawsze łamigłówki!

Dla wielu osób, szczególnie tych troszkę starszych rocznikowo, gry są synonimem pożeracza czasu, który mógłby być spożytkowany w inny sposób. Często nie doceniają, że granie może mieć walory edukacyjne, ćwiczyć refleks, spostrzegawczość czy umysł. Dzięki smartfonom możemy w każdej chwili zrobić gimnastykę dla mózgu właśnie za pomocą ciekawych gier. Przedstawiamy poniżej gry na Android, które sprawią, że skutecznie oderwiesz się od codziennych zajęć!

2048

Gra, która zdobyła wielką popularność kilka lat temu i cieszy się nią do dziś. Jej zasady są bardzo proste. Na planszy znajduje się szesnaście pustych miejsc, na których pojawiają się liczby – wielokrotności dwójki. Chodzi o to, by łączyć ze sobą dwie czwórki, dwie dwójki itp. za pomocą przesuwania ich w prawo, w lewo, w górę i w dół. Dzięki temu będziemy uzyskiwać większe wartości i usuwać z planszy kwadraty, robiąc miejsce na nowe. Gra kończy się wraz z zapełnieniem wszystkich pól i brakiem możliwości kolejnego ruchu. Wygramy, gdy dotrwamy do płytki z numerem 2048. I to wcale nie jest takie proste!

Skillz – Logic Brain Games

Kolejna propozycja darmowej gry na Android. Jest w niej mnóstwo zagadek podzielonych na rundy. Idealne dla twojego mózgu, musisz się nieźle wysilić, by pokonać poszczególne etapy. Jeżeli przejdziesz poziom, dostaniesz specjalne gwiazdki. Im sprawniej wykonasz zadanie, tym większa ilość zdobyczy. Zamieniasz je na Brainsy, które będziesz również mógł zdobyć po zobaczeniu reklam. Można je wymieniać na takie rzeczy jak szybsze ukończenie poziomu czy powtórzenie nieudanej rundy. W grze będziesz musiał wyszukiwać różnice, odmienne literki, cyferki czy szeregować różne rzeczy. A to wszystko przy uciekającym czasie.

Znajdź różnicę

Popularna gierka, dzięki której możemy cofnąć się do lat dzieciństwa. Któż z nas nie lubił za młodu wyszukiwać w różnych gazetach, kupowanych przez nasze mamy i babcie, dwóch podobnych do siebie obrazków i wskazywać różnic między nimi? Teraz możemy to szybko zrobić na ekranach naszych smartfonów. Zasady te same, tylko często otrzymamy dużo ciekawsze zdjęcia, na przykład przedstawiające ciekawe miejsca z różnych zakątków naszego globu.

Happy Glass

Ta gra na Android jest dla wszystkich, którzy lubią łamigłówki z wymyślaniem rozwiązania problemu. Cała gra polega na tym, że musimy napełnić szklankę wodą. Jednak po drodze czekają na nas różne przeszkody. Żeby je pokonać, musimy narysować drogę, jaką popłynie woda. Potem odkręcamy kurek i sprawdzamy czy się udało. Łatwe? Na pewno na początku.

Gdzie szukać recenzji gier?

Często nie wiemy czy dana gra się nam spodoba. Nie chcemy jednak ściągać wszystkiego na nasz telefon i później martwić się o pamięć. Możemy jednak przejrzeć różne testy i recenzje na stronach takich jak https://android.com.pl/.  Specjaliści znający się na sprawie szybko wypunktują najlepsze pomysły, a i pokażą te nieudane.

Nie każda gra będzie dla nas idealna – jednak warto szukać takiej, która choć na chwilę nas wciągnie. Mamy nadzieję, że te przedstawione powyżej choć na jakąś chwilę was pochłoną i pozwolą na małą gimnastykę mózgu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here