Jak wybrać najlepsze konto?

Każdy z nas ma dzisiaj konto bankowe. Nie chodzi już wyłącznie o przesyłanie na nie wynagrodzeń. Większość z nas konta internetowe wykorzystuje do dokonywania najważniejszych miesięcznych opłat. Do tego, coraz większa liczba osób przekłada codzienne transakcje bezgotówkowe nad konieczność posługiwania się banknotami. Płacenie kartą płatniczą jest szybsze i wygodne. To jednak nie wszystko, część osób coraz częściej korzysta z aplikacji mobilnych, które pozwalają na płatności telefonem. Właściwie wystarczy smartfon, aby dokonywać codziennych płatności. Pojawia się więc naturalne pytanie o koszty tych wszystkich udogodnień. Za nim z kolei pojawia się wątpliwość, czy posiadamy najlepsze konto z możliwych i czy jest ono dla nas atrakcyjne, tak pod względem wygody, jak i związanych z nim opłat. 

Za darmo

Dawno już minęły czasy, kiedy za przelewy trzeba było płacić. Dzisiaj właściwie opłaty wymagają wyłącznie transakcje dokonywane w placówce banku oraz przelewy zagraniczne. Samo prowadzenie konta stało się właściwie bezpłatne. Zewsząd atakują oferty bankowe z kontem za 0 zł. Obsługa karty płatniczej także w większości wypadków jest bezpłatna. Wybierając konto warto jednak zwrócić uwagę na warunki tej bezpłatności. Często jest bowiem tak, że obsługa konta jest bezpłatna wyłącznie w sytuacji, gdy na konto spływa podstawowe wynagrodzenie jego właściciela. Czasami również bank formułuje zastrzeżenia dotyczące minimalnej wartości transakcji dokonywanych kartą płatniczą, aby korzystanie z niej było bezpłatne. Warto na te zastrzeżenia zwracać uwagę, ponieważ generują one koszty, których bez większych problemów można byłoby uniknąć. Podobnie w przypadku przelewów zagranicznych, konta walutowego warto dokładniej przyjrzeć się zapisom oferty.

Dodatkowe niespodzianki

Część osób, która posiada konta od dość dawna nie zwraca uwagi na opłaty z jakimi się to wiąże. Spora część osób rozliczana jest przez banki z uwzględnieniem kosztów, które zupełnie nie przystają do obecnej sytuacji na rynku usług bankowych. W takiej sytuacji warto rozważyć zmianę konta lub negocjację warunków z obecnym usługodawcą. Obecnie banki walczą o klienta nie tylko maksymalnym obniżeniem kosztów obsługi konta, lecz także dodatkowymi bonusami. Coraz częściej zdarzają się oferty, kiedy otwarcie konta wiąże się z wynagrodzeniem pieniężnym lub inną formą bonusa dla klienta. Jeśli więc rozważamy otwarcie nowego konta lub przeniesienie środków do innego banku warto się takim ofertom bliżej przyjrzeć. Orientację zdecydowanie ułatwia https://e-rankingkont.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here