Medale pamiątkowe – pamiątka na długie lata

Medale pamiątkowe w praktyce nie różnią się wiele wykonaniem od medali sportowych, choć służą zupełnie innym celom niż honorowanie sportowców po ciężkich zawodach.

Tak samo jak te sportowe, medale pamiątkowe muszą być stylowe, oryginalne i przede wszystkim solidne, by pozostały z uczestnikiem danego wydarzenia na długie lata i by przynosiły chlubę nam jako organizatorom. 

Z jakiej okazji wręczyć medale pamiątkowe?

Okazji do wręczenia medali pamiątkowych jest znacznie więcej niż jedynie zawody sportowe. Ogranicza nas jedynie nasza fantazja i medale takie sprawdzają się przy wielu sytuacjach.

Wykonanie i forma wręczenia medali pamiątkowych

Oto niektóre z okazji, w czasie których doskonale sprawdzą się medale pamiątkowe:

  • jubileusze (urodziny, rocznice firmowe)
  • ważne wydarzenia w życiu człowieka (przejście na emeryturę, sukcesy zawodowe, szkolenia)
  • festyny i wydarzenia dla dzieci
  • konkursy (olimpiady wiedzy, konkursy wokalne / muzyczne)
  • wydarzenia państwowe

Kiedy warto zamówić indywidualne medale pamiątkowe?

Indywidualny medal to zawsze fantastyczna pamiątka. Przede wszystkim dlatego, że jest to medal stworzony z myślą o konkretnym wydarzeniu, a także posiada na przykład wybrane przez Ciebie wzory czy np. logo firmowe. W przypadku już 30 sztuk takie zamówienie ma rację bytu i będzie dla Ciebie rozwiązaniem opłacalnym.

Wykonanie i forma wręczenia medali pamiątkowych

Solidne wykonanie medalu to podstawa. Pamiątka, która ma pozostać z obdarowaną osobą na lata nie może być również byle jaka. Warto właśnie dlatego postawić na indywidualnie wykonane medale odlewane, które są obecnie najsolidniejszymi dostępnymi na rynku medalami. Tego typu medale pamiątkowe wykonane z mocnych stopów metali będą z pewnością mogły zdobić ściany i gabloty w wielu domach.

Jeżeli chcesz, by wręczony medal był jeszcze bardziej atrakcyjny warto pomyśleć o indywidualnym grawerze (np. dedykacji dla uhonorowanej w ten sposób osoby). Medal imienny zawsze będzie znacznie lepszą nagrodą i wzbudzi jeszcze więcej pozytywnych emocji. Dodatkowo sama forma przekazania medalu nie pozostaje bez znaczenia.

O ile tradycyjne medale sportowe zwykle wieszamy na szyi na specjalnej wstążce lub taśmie, o tyle medale pamiątkowe świetnie prezentują się w indywidualnych pudełkach czy też eleganckich etui na medale, które przykuwają uwagę i dodają jeszcze więcej powagi i elegancji.

Z medalami jest trochę jak z posiłkami w restauracji. Nie tylko sama jakość medalu ma znaczenie, ale również forma jego podania odgrywa dużą rolę. Inaczej „smakuje” medal zawieszony na szyję, a inaczej ten, który w eleganckim i stylowym opakowaniu wręczymy na oficjalnej gali firmowej naszym pracownikom lub innym, honorowanym osobom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here