Czym są etykiety termokurczliwe?

Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez różnego rodzaju produktów konsumpcyjnych. Na większości z nich znajdziemy etykiety, czyli broszury informacyjno-marketingowe, na których są obecne ważne dla konsumenta informacje i przekazy reklamowe, mające nakłonić go do zakupu konkretnego produktu. Czytaj dalej i poznaj rodzaje etykiet.

Etykiety są obecne na każdym produkcie konsumpcyjnym, dzięki czemu możemy np. sprawdzić przed zakupem, czy opakowanie naturalnego soku z pomarańczy, faktycznie powstało jedynie za pomocą wyciśnięcia owoców, czy może producent stworzył go na bazie zagęszczonego soku, w którym znajdziemy sporo cukrów prostych. Etykiety mogą pomóc w wyborze konkretnego produktu, ale również zachęcić do jego nabycia za pomocą odpowiednio użytych zwrotów marketingowych. To wszystko i jeszcze więcej informacji, można znaleźć na praktycznie każdej etykiecie spotkanej na półce sklepowej.

Etykieta termokurczliwa – co to jest?

Istnieje wiele rodzajów etykiet służących do umieszczenia na konkretnym produkcie konsumpcyjnym. Wpływ na to ma przede wszystkim rozwój technologii, jaki nastąpił w ostatnich latach, jak również zapotrzebowanie producentów różnego rodzaju artykułów na nowe przedmioty.

Etykiety termokurczliwe nazywane są również etykietami sleeve, shrink sleeve czy po prostu owijkami termokurczliwymi. W większości przypadków tego rodzaju produkty są wykonane z wysokiej jakości folii PCV lub materiału PET. Swoją nazwę biorą z posiadanych, specyficznych właściwości.

Stosowanie etykiet termokurczliwych

Po podgrzaniu etykieta termokurczliwa sama dostosowuje się do kształtu opakowania. Dzięki temu z powodzeniem można używać jej na produktach o bardzo skomplikowanych kształtach. Etykiety termokurczliwe sleeve świetnie sprawdzą się również na przedmiotach, które charakteryzują się niestandardowymi rozmiarami.

Co więcej, współczesne etykiety termokurczliwe od najlepszych producentów, świetnie współpracują w czasie tworzenia prostych, a nawet skomplikowanych grafik, dzięki czemu można umieścić na nich dowolną treść. Oferty najlepszych drukarni etykiet w większości przypadków zapewniają, że etykiety termokurczliwe będą mogły zostać zadrukowane w całości, przez co cała etykieta będzie mogła zostać wykorzystana w dowolny sposób przez producenta konkretnego produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here