Zaoszczędź przy wymianie walut na zagraniczne wakacje

Im szybciej zbliża się lato 2019, tym gorliwiej szukamy pomysłu gdzie wypocząć. Bierze nas ochota na podróżowanie po kraju, w którym na co dzień nie mieszkamy i odkrywanie nowych, niesamowitych miejsc. Zanim jednak to nastąpi lepiej włączyć finansową czujność. Jak zaoszczędzić przy wymianie walut na zagraniczne wakacje?

Wysyłasz euro? Korzystaj z konta w euro

Wymiana waluty na zagraniczne wakacje

Przelew zagraniczny co zrobić by nie kosztował słono

Zaoszczędź przy wymianie walut na zagraniczne wakacje – podsumowanie

Według statystyk 86% Polaków organizuje swoje wakacje samodzielnie. Jest to wynik spektakularny. Podróżujemy samotnie, ze znajomymi, z rodzinami, nierzadko pokonując samochodem tysiące kilometrów. Często wybieramy Chorwację z uwagi na jej bliskość kulturową i egzotyczne piękno, ale celem są także kraje ze Strefy Euro. I tu zaczynają się schody, gdy chodzi o finanse. Organizując wakacje samemu, na kilka miesięcy przed podróżą trzeba kupić EUR i przelać na zagraniczne konto jako zaliczkę za noclegi. Czy wiesz, że robiąc to w nieumiejętny sposób za wysłanie stu euro, możesz zapłacić nawet dwadzieścia euro jako opłaty i prowizje?

Wysyłasz euro? Korzystaj z konta w euro

Zacznijmy od podstaw: chcąc uniknąć wysokich opłat za przewalutowanie środków i zagraniczny przelew, trzeba zacząć od założenia w banku konta walutowego w EUR i zamówienia do niego karty płatniczej w EUR (wiele banków te produkty udostępnia za darmo). Dlaczego? Używając zwykłego konta w PLN do wysłania środków w EUR, bank zawsze będzie pobierał od nas znacznie wyższe opłaty. A dzięki karcie płatniczej w euro, nie będziemy ponosić kosztów przewalutowania, gdy będziemy chcieli zapłacić w euro za granicą. 

Wymiana waluty na zagraniczne wakacje

Wymiana waluty na zagraniczne wakacje

Teraz wejdź na kursy walut – kantoronline.pl i porównaj kurs sprzedaży euro z kursem euro udostępnionym przez Twój bank. Widzisz różnicę? Kursy walut w kantorach online są nawet 8% niższe niż w bankach i kantorach stacjonarnych. Jeśli chcesz zaoszczędzić na wymianie euro, po prostu zarejestruj się w tego rodzaju serwisie, wymień w nim walutę i przelej na swoje konto walutowe w banku (przelewy do wszystkich banków w Polsce w kantoronline.pl są darmowe).

Przelew zagraniczny – co zrobić by nie kosztował słono?

Kolejną kwestią podczas samodzielnej organizacji wypoczynku, jest zlecenie przelewu zagranicznego jako zaliczkę za nocleg. Zawsze trzeba uważać na to, że opłaty banku za przelew zagraniczny zlecony w placówce banku jest droższy, niż ten zlecony przez infolinię lub samemu przez Internet. Aby dodatkowo zaoszczędzić pieniądze, trzeba pamiętać o tym, żeby wysyłając euro zlecić przelew jako SEPA. Jest to rozwiązanie, które pozwala szybko i tanio przesłać euro do dowolnego kraju członkowskiego Unii Europejskiej. Ile kosztuje? W większości polskich banków cena za zlecenie tego rodzaju przelewu została ujednolicona i wynosi tylko 5 zł.

Przeczytaj także: Kurs dolara w sieci coraz bardziej atrakcyjny – mieszkańcy Łodzi chętniej wymieniają waluty online.

Zaoszczędź przy wymianie walut na zagraniczne wakacje – podsumowanie

Samodzielna organizacja wypoczynku staje się coraz prostsza. Niewątpliwie przydatne w tej kwestii są narzędzia internetowe takie jak kantory internetowe, możemy dzięki nim zaoszczędzić pieniądze. Dopóki Polska nie przyjmie waluty euro jako rozliczeniowej, zawsze wyjeżdżając za granicą pojawi się problem z wymianą waluty.  Jesteśmy jednak pewni, że tego roku podczas organizacji zagranicznych wakacji sam przekonasz się, że uniknięcie wysokich opłat za wymianę waluty jest banalnie proste.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here