Chyba każdy z nas ma znajomego, który potrafi magicznie naprawić samochód. Wystarczy, aby zajrzał pod spód lub do środka, i już szybko znajdował przyczynę szwankowania pojazdu, a potem ją naprawiał. Niektórzy z tych ludzi decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej, otwierają własne warsztaty samochodowe, a potem zaczynają przyjmować klientów.

Zaskakująco mało mechaników jednak zastanawia się nad ubezpieczeniem, czy to warsztatu samochodowego, czy siebie. Niektórzy z nich na początku swojej kariery ledwo wiążą koniec z końcem, więc wolą odłożyć kwestię ubezpieczenia się na później, a ostatecznie już o tym zapominają. Aż do momentu, gdy następuje jakiś incydent czy wypadek podczas naprawy samochodu… Każdy wie, że w warsztacie mogą się dziać naprawdę różne rzeczy, które w ostateczności doprowadzają do nieumyślnego uszkodzenia samochodu klienta. Nie zawsze jest to wina mechanika, ale klient nigdy nie będzie zadowolony z takiego obrotu rzeczy.

W takich przypadkach warto pomyśleć o ubezpieczeniu siebie oraz swojej działalności. Mechanicy mogą teraz wziąć ubezpieczenie, które zostało zaprojektowane specjalnie dla warsztatów samochodowych i chroni ich od odpowiedzialności finansowej w przypadku, gdyby miało nastąpić nieumyślne uszkodzenie pojazdu lub gdyby po prostu naprawa samochodu przebiegła w niepomyślny lub nieprawidłowy sposób. Zdarza się to także np. gdy naprawę powierzy się nowemu pracownikowi lub praktykantowi.

Gdzie szukać informacji o takich ubezpieczeniach? Chociażby na stronie https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance/  lub dzwoniąc do ubezpieczycieli. Każdy z nich może zaoferować różne pakiety w zależności od naszych potrzeb oraz możliwości. Wiadomo, że zwykle nie myśli się o konieczności ubezpieczenia, myśląc, że jakoś to będzie, albo że w sumie to mamy w warsztacie dobrych mechaników, nie ma mowy, żeby coś uszkodzili. Najczęściej musi dojść do pierwszego wypadku, aby właściciel warsztatu zaczął faktycznie przejmować się tą sprawą i szukać sposobów na optymalizację strat wynikających z potencjalnie niezadowolonych klientów.

Najbardziej to ubezpieczenie przyda się osobom, które planują zatrudnianie praktykantów – proponowane ubezpieczenia w przywołanym wyżej katalogu to m. in. ochrona dla osób, które są w wieku 25 lat lub niżej, która pozwoli na ubezpieczenie warsztatu od uszkodzeń, które mogłyby być potencjalne wywołane przez osoby dopiero uczące się zawodu. W ten sposób każdy właściciel warsztatu odetchnie z ulgą, wiedząc, że nie będzie musiał płacić kroci, a jednocześnie poduczy parę osób do zawodu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here