Małe urządzenie o wielkiej mocy

Z pozoru wydaje się, że nie potrzebujemy laminatora ani do pracy w biurze, ani tym bardziej do użytku domowego. Praktyka pokazuje jednak, że często warto by było zabezpieczyć jakieś dokumenty, a Internet jest pełen filmików, jak za pomocą żelazka zalaminować na przykład obrazki dla dzieci. A przecież na stronie https://segato.pl/ można się przekonać, że laminator nie jest urządzeniem ani drogim, ani dużym, ani skomplikowanym.

Podstawową funkcją laminatora jest zabezpieczenie ważnych dokumentów przed zabrudzeniem, zżółknięciem czy sfałszowaniem. Z drugiej strony zalaminowane dyplomy czy identyfikatory wyglądają po prostu elegancko. Rodzice i terapeuci wykorzystują urządzenie do przygotowywania nowoczesnych pomocy dydaktycznych dla dzieci. Szczególnie jest to potrzebne przy samodzielnym tworzeniu książeczek, historii obrazkowych czy tablic motywacyjnych. Takie przygotowanie materiałów powoduje, że dłużej posłużą różnym dzieciom.

Jaki laminator wybrać?

Wybierając laminator, należy przede wszystkim spojrzeć na format. Te większe bez problemu zalaminują materiały w formacie A3. Mniejsze poradzą sobie z A4 i oczywiście mniejszymi. Drugim ważnym aspektem jest sposób laminacji. Możemy wybrać takie urządzenie, które pracuje na zimno oraz takie na gorąco. Ten typ ma również wpływ na wybieraną przez nas folię. Większość laminatorów wykorzystuje technologię ogrzewanych wałków, które nie wymagają carriera, czyli specjalnej okładki ze sztywnego kartonu powlekanego tworzywem. Pomaga ona w zapewnieniu bezpieczeństwa oraz wpływa na jakość laminacji oraz czystość urządzenia. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać laminatory o różnej szybkości pracy. Te najlepsze będą pracowały w tempie 55 cm na minutę.

Efekt elegancki i praktyczny

Sztywność dokumentu zależy od grubości folii. Warto o tym pamiętać, wybierając sprzęt, ponieważ on też może mieć pewne ograniczenia. Do wyboru mamy sztywne folie błyszczące oraz specjalne – matową, miękką, która pozwoli nam zwijać materiały w rulon, czy samoprzylepną. Dodatkowe możliwości dają folie z perforacją do segregatora, chroniące przed promieniami UV, czy też podkreślające jakość zdjęcia. W zależności od przeznaczenia w ofercie znajdziemy propozycje metaliczne, barwione, do identyfikatorów czy kart.

Sam proces laminacji jest bardzo prosty, a efekt nie tylko ładny, ale przede wszystkim praktyczny. Warto w ten sposób chronić ważne dokumenty przed zniszczeniem czy fałszerstwem. Zalaminowane cenniki, oferty czy prezentacje pozwalają na swobodne korzystanie z nich bez obawy o zniszczenie przez klientów czy pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here