Magazyn przygotowany na towar

Dobrze wykorzystana przestrzeń i przemyślana logistyka to podstawy skutecznego magazynowania towaru. W tym aspekcie kluczową rolę grają regały magazynowe, na których opiera się funkcjonowanie firmy. To one zapewniają przestrzeń do przechowywania oraz bezpieczeństwo pracowników. Dobrze przemyślane rozmieszczenie regałów magazynowych pozwala racjonalnie gospodarować powierzchnią pomieszczenia, wykorzystując pionowe miejsce w hali. Pozwalają na rozmieszczenie kartonów, pojemników czy palet w bezpieczny i ergonomiczny sposób. Dodatkowo regały magazynowe są bezpieczne, solidnie wykonane, a co za tym idzie w znaczący sposób wpływają na poprawę wydajności pracy.

Jaki regał jest odpowiedni?

Jeśli myślisz o zastosowaniu profesjonalnych regałów magazynowych w swojej firmie, warto byś dokładnie zapoznał się z warunkami i możliwościami technicznymi wyposażenia hal i dostosował je do swoich oczekiwań i możliwości. Z szerokiego wyboru modeli można wybrać regały magazynowe bezśrubowe „KLIPS”, które są wysoce elastyczne. W każdej chwili w zależności od potrzeb w prosty sposób można zmienić wysokość półek, zachowujący tym samym stabilność całej konstrukcji. Łatwość, z jaką możemy demontować oraz rozbudowywać przestrzeń do przechowywania, to najważniejsze zalety tego systemu. Będzie on szczególnie polecany do hurtowni, sklepów czy warsztatów. Modele półkowych regałów magazynowych skręcanych są bardziej popularne i mają atrakcyjną cenę. To proste w montażu i stabilne rozwiązane, które w można łatwo rozbudować.

Regały dostosowane do palet

Jeśli przechowujesz towary na paletach, doskonałym rozwiązaniem będą regały paletowe. To one w zależności od twoich potrzeb pomogą ci zorganizować przestrzeń w magazynie. Ponieważ są różne rodzaje palet i oczekiwania dotyczące ich obsługi oraz chociażby rozmiar wózka widłowego, jakim dysponujemy, warto porozmawiać z doradcą, który spośród regałów paletowych złożonych z ram i trawersów pomoże dobrać odpowiedni typ do konkretnego magazynu. Można nawet powiedzieć, że w tym przypadku mówimy już o systemie regałów.

Z bogatej oferty regałów paletowych możemy się zdecydować na konwencjonalne, czyli rzędowe, wjezdne, przesuwne, przepływowe (w tym rolkowe na pojemniki), typu PUSH-BACK oraz silosy magazynowe – czyli inaczej magazyny samonośnie. Każdy z tych typów może mieć zróżnicowane półki czy elementy dzielące oraz dodatkowe. A to wszystko dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Regały paletowe charakteryzują się solidną i stabilną konstrukcją, są łatwe w montażu i ładnie wyglądają. Co najważniejsze pozwalają na stworzenie ergonomicznej przestrzeni magazynowej, która będzie odpowiadać na indywidualne potrzeby przedsiębiorcy.

Wybierając regały magazynowe pamiętajmy o sprawdzeniu, czy posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here