Lampy wiszące do salonu

Na rynku mamy do wyboru tysiące różnych lamp. Znajdziemy lampy wiszące, sufitowe, kinkiety, żyrandole, lampy z abażurami, a także lampy stojące i stołowe. Wybór nie jest więc prosty i czasem ciężko połapać się w rodzajach lamp, szczególnie że wiele z nich dzieli się na dodatkowe podkategorie. Dziś zajmiemy się dopasowaniem lamp wiszących do salonu urządzonego w sposób tradycyjny.

Jakie lampy wiszące do salonu tradycyjnego wybrać?

Decydując się na tradycyjną stylistykę salonu, musimy pójść na pewno ustępstwa związane z oświetleniem. Nie każde lampy wiszące będą bowiem pasować. Na pewno możemy zapomnieć o plafonach, halogenach i innych nowoczesnych formach oświetlenia. Salon w stylu klasycznym będzie wymagał bardziej ozdobnego oświetlenia, takiego jak na przykład żyrandole lub lampy wiszące w nieco bardziej tradycyjnym stylu. Nieważne, jaką lampę wybierzemy, ważne jest jej odpowiednie dopasowanie stylistyczne i kolorystyczne. Jeśli posiadamy wnętrze ozdobione klamkami, karniszem i uchwytami od mebli w kolorze złotym, wtedy powinniśmy poszukać podobnej lampy wiszącej lub żyrandola. Dzięki temu zachowamy w pomieszczeniu spójność, a dokupowanie kolejnych ozdób będzie o wiele łatwiejsze. Po zakupie lampy wiszącej do salonu możemy śmiało kupić ozdobną lampę stojącą lub stołową w podobnej stylistyce.

Lampa wisząca czy klasyczny żyrandol?

Żyrandol do salonu będzie na pewno najbardziej ozdobnym i eleganckim wyborem. Jest to klasyka sama w sobie. W końcu żyrandole to oświetlenie stosowane od setek lat. Do wyboru mamy żyrandole z abażurami, ale także takie przypominające klasyczne świeczniki. Dzięki temu odpowiedni klimat w naszym salonie mamy gwarantowany. Są to jednak konstrukcje duże i rozłożyste. Potrzebują nie tylko wysokiego sufitu, ale także wszechstronnego wnętrza by wyglądały dobrze. W końcu nie chcemy, by żyrandol przytłoczył nasz klasyczny salon swoją formą. Dlatego do mniejszych salonów lepiej sprawdzą się klasyczne lampy wiszące. Są one zwykle o wiele mniejsze i posiadają mniej źródeł światła. W porównaniu do żyrandoli nie są tak ozdobne, jednak w ofercie sklepów bez problemu znajdziemy produkty wpasowujące się w stylistykę naszego salonu.

Lampy wiszące nie tylko do salonu

Jeśli już kupimy żyrandol lub lampę wiszącą do salonu, to warto zastanowić się nad dobraniem do kompletu lampy wiszącej do innych pomieszczeń. Warunkiem jest oczywiście odpowiednio wysoki sufit, lecz w razie czego wysokość lampy wiszącej można regulować. Wiadome jest, że do łazienki lepsze będzie nowoczesne oświetlenie ledowe w formie kinkietów lub plafon, jednak przy pozostałych wnętrzach lampy wiszące stanowią ciekawy wybór.

Lampy wiszące do eleganckiej sypialni lub kuchni

Przy lampach wiszących szczególnie mogą zyskać elegancko urządzone kuchnie lub sypialnie. Nie użyjemy w nich co prawda żyrandoli, ale niewielkie ozdobne lampy wiszące z jednym lub dwoma źródłami światła już tak. Dzięki użyciu takich lamp możemy w ciekawy sposób przyozdobić każde klasycznie urządzone wnętrze, nawet te niewielkie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here