W dzisiejszych czasach trudno jest wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu firm bez wsparcia w postaci social mediów. Strony internetowe czy kanały społecznościowe znacząco ułatwiają dotarcie do klientów, dzięki czemu usprawnia się komunikacja oraz sprzedaż.

Obsługa informatyczna firmy to już codzienność. Nie tylko duże przedsiębiorstwa zlecają opiekę nad stronami internetowymi zewnętrznym firmom – również mniejsze firmy korzystnie wychodzą na korzystaniu z usług profesjonalistów.

Co daje Ci obsługa informatyczna firmy?

Gwarancję bezpieczeństwa danych. To bardzo ważne, by dane firmy były odpowiednio chronione. Zbyt słabe zabezpieczenia mogą być zagrożeniem dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. W przypadku włamania możesz mieć problem z wykradnięciem nie tylko twoich danych, ale również danych klientów.

Robienie kopii zapasowej danych (back-up). Brak kopii zapasowej grozi całkowitą utratą danych, co może mieć katastrofalne skutki dla firmy, która np. prowadzi księgowość głównie w formie elektronicznej. Jeśli więc wiesz, że nie masz czasu na pilnowanie back-upu, skorzystaj z obsługi informatycznej firm.

Wsparcie techniczne w razie awarii. Czasem strony internetowe z różnych przyczyn przestają działać. Aby nie zatrzymywać ruchu na stronie i nie uniemożliwiać klientom dokonywania zakupów, możesz zatrudnić zewnętrzną firmę, która będzie stale nadzorować twoje miejsca w sieci. Dzięki temu nawet gdy pojawi się jakaś awaria, to zostanie ona szybko naprawiona przez profesjonalistów, a ty zaoszczędzisz sobie sporo stresu.

Odpowiednie zabezpieczenie przed wirusami. Darmowe antywirusy mogą sprawdzić się w warunkach domowych, ale na firmowych komputerach to zdecydowanie za mało. Profesjonalni informatycy wybiorą najlepsze oprogramowania (dostosowane do wymagań twojej firmy). Wysoka jakość stosowanych programów ma duże znaczenie dla funkcjonowania firmy. Dlaczego? Jeśli nasze pliki zostaną zainfekowane złośliwym oprogramowaniem, to bardzo szybko możemy utracić wszystkie dane (a ich odzyskanie nie będzie łatwe). Obsługa informatyczna firm zajmie się instalacją i nadzorowaniem oprogramowania antywirusowego w twojej firmie.

Montaż sieci komputerowych w technologii przewodowej i bezprzewodowej. Warto mieć jednego zaufanego informatyka od wszystkich zadań. Wtedy nawet, gdy coś się zepsuje, to osoba będzie już zaznajomiona z sytuacją i szybciej dotrze do awarii.

Ciągłość sieci to coś, bez czego nie jesteśmy w stanie dziś funkcjonować. Dlatego właśnie tak ważne jest posiadanie odpowiedniej obsługi informatycznej firmy. Warto zaufać profesjonalistom, nawet jeśli sami doskonale obsługujemy komputery. Oddelegowanie zadań specjalistom jest o tyle dobre, że wówczas mamy pewność, że ewentualne błędy zostaną natychmiast naprawione, a my nie będziemy musieli na to tracić czasu. To ważne zwłaszcza dla tych firm, w których komunikacja internetowa z klientem jest kluczowa (mowa tu np. o internetowych sklepach wysyłkowych).

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Team Prevent Sp. z o.o. z Pszczyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here