Jaki router wifi wybrać

Słaba jakość połączenia internetowego nie zawsze ma związek z problemami technicznymi po stronie firmy przesyłowej. Nawet przy nieco niższym transferze możemy sobie świetnie radzić, surfując po internecie. To, co naprawdę istotne, gdy korzystamy z wielu urządzeń podłączonych do wifi to odpowiedni router. Dzisiaj odpowiemy na pytanie, jak wybrać to urządzenie i gdzie szukać dobrego nadajnika.

  1. ASUS RT-AC88U
  2. TP-LINK Archer AX6000
  3. Podsumowanie

Obecnie na rynku znajdziemy bogatą ofertę modeli, które gwarantują zadowalającą jakość połączenia. Wybierając odpwoiedni router warto przede wszystkim wziąć pod uwagę to, ile osób mieszka w domu czy paracuje w biurze, aby przeanalizować ilość sprzętu, który będzie łączył się z siecią za pośrednictwem urządzenia. W sklepach https://www.oleole.pl/routery.bhtml znajdziemy po kilkanaście jeśli nie kilkadziesiąt urządzeń o rozmaitych parametrach. Dobre wiedzieć, że router, do którego podłączymy smartfona i laptop może osiągać świetne wyniki, ale jeżeli dodamy do listy sprzętów jeszcze kilka innych komputerów sprawa nieco się komplikuje…

Kolejnym niezwykle istotnym aspektem jest przepustowość, czyli, innymi słowy limit prędkości przesyłania danych, który różni się w zależności od sprzętu. To kolejny bardzo ważny element, na który powinniśmy zwracać uwagę, wybierając router. Im większa przepustowość, tym wygodniejsze będzie dla nas korzystanie z internetu.

Bardzo przydatne są także dodatkowe wejścia USB, pozwalające na podłączenie urządzeń, takich jak drukarki czy telewizory. To świetna opcja, dzięki której łatwiej nam będzie korzystać z domowych sprzętów.

Pamiętajmy też, że szukając idealnego routera warto zasięgnąć informacji ekspertów i dokładnie sprawdzać opisy i recenzje urządzeń. Dobrze zaglądać do portali tematycznych, for internetowych i grup w mediach społecznościowych, gdzie klienci dzielą się swoimi opiniami na temat marek i produktów.

My wybraliśmy dwa warte polecenia routery, poniżej prezentujemy ich charakterystykę:

ASUS RT-AC88U

To sprzęt z wyższej półki cenowej. Charakteryzuje go bardzo duża przepustowość. Posiada dwupasmową prędkością transferu danych 3167 Mb/s, co eliminuje ryzyko opóźnień m.in. podczas gier online. ASUS RT-AC88U gwarantuje także płynne przesyłanie strumieniowe 4K i bardzo szybkie przesyłanie plików. Jest to niezmiernie ważne również dla osób pracujących zdalnie. Wysyłanie i odbieranie ważnych dokumentów i prezentacji odbywa się bez zakłóceń, podobnie jak rozmowy i konferencje video. Dzięki technologii Broadcom® NitroQAMTM szybkość transmisji danych zostaje zwiększona z 5 GHz do 2167 Mb/s a 2,4 GHz do 1000 Mb/s. Co więcej, router posiada 8 gigabitowych portów LAN, a więc dwukrotnie więcej, niż w standardowych urządzeniach tego typu. To, co z pewnością jest bardzo istotne dla rodzin, to kontrola rodzicielska. Dzięki niej rodzina może kontrolować aktywność internetową młodszych użytkowników.

TP-LINK Archer AX6000

Kolejna propozycja to router o podobnej cenie i parametrach. Jednak w przypadku https://www.oleole.pl/routery/tp-link-tp-link-archer-ax6000-mu-mimo-.bhtml szybkość transmisji danych jest nieco większa i prezentuje się następująco: maksymalna prędkość z 2,4 GHz to 1148 Mb/s a 5 GHz do 4804 Mb/s. To świetna wiadomość dla pracujących zdalnie, graczy czy dużych rodzin. TP-LINK oferuje także 8 portów LAN, podobnie jak nasza pierwsza propozycja.

Podsumowanie

Obie przedstawione propozycje prezentują wysoką jakość odbioru i przesyłu danych. Mnogość portów LAN pozwala na komfortowe korzystanie z dodatkowych sprzętów, co w dobie inteligentnych urządzeń domowych jest niezwykle ważne. Ceny obu routerów różnią się nieznacznie, jednak wybierając sprzęt, przede wszystkim warto kierować się jego specyfiką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here