Jaki antywirus wybrać w 2020 roku

Jedna z systemowych aplikacji ochronnych zablokowała w 2019 roku około 2 mld pobrań złośliwego oprogramowania! To dowód na to, że szkodniki coraz lepiej się rozwijają. Spyware, exploit i mały podstępny rootkit pokonały już niejednego antywirusowego przeciwnika!

Oprogramowania antywirusowe, choć są nieustannie udoskonalane, muszą być również na bieżąco aktualizowane, aby rozpoznać wszelkie najnowsze zagrożenia. Czy Twój antywirus to potrafi? Czy Twoje oprogramowanie antywirusowe zapewnia Ci bezpieczeństwo na najwyższym poziomie?

Jak wybrać najlepsze oprogramowanie antywirusowe?

Antywirus musi wykrywać i usuwać wszystkie złośliwe aplikacje, które przedostały się do systemu komputera. Najważniejsze jest jednak to, aby w ogóle nie dopuścił do instalacji, lecz skutecznie blokował próby złamania zabezpieczeń.

Antywirus musi zapewniać kompleksową ochronę przed wirusami, trojanami, ransomware, czy sprytnymi rootkitami i atakami zero-day. Wszelkie luki w barierach ochronnych naszego oprogramowania mogą nam bowiem wyrządzić poważne szkody.

Skąd jednak wiedzieć, które oprogramowanie antywirusowe warto zainstalować? Każdy producent zapewnia nas o najwyższej skuteczności swojego produktu. Jak wybrać najlepsze oprogramowanie antywirusowe, które zadba o nasze bezpieczeństwo? Nie musimy błądzić wśród wielu ofert dostępnych na rynku, gdyż niezależni eksperci stworzyli listę liderów, którym warto zaufać.

Ranking antywirusów
– najlepszy antywirus w 2020 roku

Aby ułatwić nam wybór najlepszego antywirusa, AV-TEST Institute przeprowadziło specjalistyczne testy dostępnych aplikacji i stworzyło ranking najlepszych programów ochronnych. Wśród liderów, którzy uzyskali najwyższe oceny i osiągnęli perfekcyjne wyniki w aspekcie ochrony, miejsce na podium zajmuje antywirus Bitdefender.

Eksperci uznali, że jest to profesjonalny produkt, przygotowany na najnowsze zagrożenia pojawiające się w sieci. Bitdefender od wielu lat znajduje się w czołówce najlepszych antywirusów i z roku na rok, coraz bardziej udoskonala swoje systemy zabezpieczeń.

Bitdefender skutecznie blokuje malware, korzystając z aktualnej bazy sygnatur oraz rozpoznaje najświeższe szkodniki zero-day, których jeszcze w bazie nie posiada! Ataki zero-day wykorzystują luki w oprogramowaniu, których producent nie zdążył jeszcze uszczelnić. Antywirus Bitdefender wyłapuje zagrożenia dzięki zaawansowanym mechanizmom behawioralnym i bardzo szybko na nie reaguje.

Bitdefender to funkcjonalne oprogramowanie antywirusowe wyposażone w kontrolę rodzicielską, wbudowaną sieć VPN oraz najnowsze narzędzie chroniące przed ransomware, które zapewnia silną ochronę prywatnych danych.

Na szczególną uwagę zasługuje również przeglądarka Bitdefender Safepay, która zwiększa ochronę podczas przeglądania internetu, zapewnia bezpieczną bankowość, zakupy online oraz automatycznie blokuje ataki phishingowe.

Oprogramowanie antywirusowe Bitdefender uzyskało doskonałe wyniki we wszystkich testowanych aspektach. Nie wpływa na wydajność i pracę naszego urządzenia, nie zakłóca działania systemu, naprawia szkody i usuwa wszelkie pozostałości po złośliwym oprogramowaniu.

Warto również zaznaczyć, że doskonale radzi sobie z trudnymi rootkitami, które mogą ukrywać się głęboko w systemie operacyjnym komputera i przez długi czas nie zdradzać swojej obecności. Tylko nieliczne antywirusy są w stanie zlokalizować rootkity. Antywirus Bitdefender nie tylko je zwalcza, ale przede wszystkim skutecznie przed nimi chroni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here