Nowoczesne systemy mebli pracowniczych

Dynamiczny rozwój gospodarczy powoduje konieczność dopasowywania się pracodawców do nowych realiów. Pracownicy coraz częściej poza wynagrodzeniem wskazują, że ważne dla nich jest również otoczenie, jak i wygląd biura. Mimo to, design jak i funkcjonalność biura są wielokrotnie zaniedbywane przez firmy, co powoduje odpływ pracowników, brak możliwości przyciągnięcia najlepszych specjalistów lub nieefektywne wykorzystanie potencjału zatrudnionego zespołu.

Typowe biura wielu osobom kojarzą się z rzędami biurek oddzielonych ściankami jak w amerykańskich filmach z lat 80. Nie ma to jednak nic wspólnego z nowoczesnymi miejscami pracy urządzonymi według indywidualnych projektów. Architekci wnętrz w pierwszej kolejności zapoznają się z potrzebami pracodawcy, jak i pracowników. Następnie po wykonaniu oględzin przygotowany zostaje wstępny space plan, który jest propozycją wykorzystania dostępnej przestrzeni. Różne warianty wykonania pozwalają wykonać projekt na wiele sposobów w zależności od przyjętego budżetu. Prawidłowo dobrana kolorystyka biura również wpływa na komfort i efektywność pracy. Teoria koloru mówi o tym, jakie odcienie najlepiej oddziałują na pracowników. Biuro z dużą ilością barwy białej, jak również niebieskiej i zielonej będzie najlepiej postrzegane przez osoby pracujące.

Wpływ otoczenia na efektywność pracy

Według badań przeprowadzonych przez Ipsos na grupie ponad 10 tys. pracowników z 14 różnych krajów, nawet co trzeci pracownik biurowy kończy swoją pracę w domu ze względu na brak możliwości skupienia w pracy. Powoduje to, że pracownicy tracą średnio około 90 minut dzienne, co realnie wpływa na wyniki finansowe firm. Brak miejsc w których można pracować w spokoju, będąc jednocześnie blisko zespołu współpracowników jest problemem wielu firm.

Zdrowe, ergonomiczne meble biurowe

Meble pracownicze powinny spełniać wymagania opisane w załączniku do Rozporządzenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z dnia 01.12.1998 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. Są to jednak wymagania ogólne. Jeśli pracownik będzie mógł dopasować dodatkowo stanowisko pracy do swoich indywidualnych wymagań pozwoli mu to na pracę w komfortowych warunkach i uniknięcie schorzeń kręgosłupa. Ciekawym rozwiązaniem są meble biurowe w systemie sit-to-stand. Nowoczesne biurka i stoły wyposażone w ten system pozwalają na częstą zmianę pozycji podczas pracy, co pozwala odciążyć układ kostny pracownika. Dodatkowo praca ze zmienną pozycją korzystnie wpływa na metabolizm. W zależności od wybranej technologi blat może być regulowany manualnie lub automatycznie, z poziomu przycisków lub nawet z aplikacji na smartfona.

Wykonanie zmian bez przerywania pracy

Projekt aranżacji wnętrza to nie tylko rysunki i wizualizacje, ale również jego późniejsze wdrożenie. Doświadczony zespół wysłucha potrzeb pracowników i sprawi, że będą oni współtworzyć nową przestrzeń. Możliwość przetestowania wybranych rozwiązań w praktyce poprzez wypożyczenie wyposażenia pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy przed zakupem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here