tusz do drukarki HP

Żadna prężnie działająca firma nie obejdzie się bez chociaż jednej drukarki. Wydatki związane z zakupem materiałów eksploatacyjnych mogą dość poważnie obciążać budżet. Istnieją jednak sposoby na sprytną oszczędność. Wyjaśniamy, jak znaleźć tusz do drukarki HP w korzystnej cenie!

Nawet w e-commerce trudno uniknąć papierowej biurokracji. Do oficjalnych druczków należy jeszcze także doliczyć ewentualne materiały promocyjne czy po prostu papiery przydatne na co dzień do sprawnego funkcjonowania firmy. Wkłady potrafią być bardzo drogie, szczególnie jeśli oprócz czerni potrzebne są kolory. Nie każdy wie jednak o tym, że wcale nie muszą kosztować tyle, ile sugeruje producent. Poopowiadamy, gdzie znaleźć tańszy tusz do drukarki HP!

Ile kosztuje tusz do drukarki HP?

Cena wkładu do drukarki jest zależna od kilku czynników. Przede wszystkim będzie się różnić w zależności od posiadanego modelu urządzenia. Drobny sprzęt dedykowany dla małych biur i użytku prywatnego będzie raczej wymagał kupna tańszych kartridżów, niż zaawansowane urządzenie poligraficzne.

Inną kwestią jest pojemność oraz wydajność wkładów. Standardowy tusz do drukarki HP ma od kilku do kilkudziesięciu ml. Moc przerobowa ilustrowana jest za pomocą ilości stron, które można potencjalnie zadrukować. Może to być od 100 do nawet prawie 1000 sztuk.

Różne ceny mają także czarne i kolorowe wkłady w odcieniach z palety CMYK, czyli niebieskim (Cyjan), różowym (Magenta) oraz żółtym (Yellow). K w nazwie oznacza Key Colour (ang. kolor kluczowy), czyli czerń. Najczęściej kolorowym tuszem do drukarki HP w tej samej cenie co czarny wydrukuje się po prostu mniej stron, ponieważ ma mniejszą pojemność i wydajność.

Ile można zaoszczędzić na kupnie tańszego tuszu do drukarki HP?

Zawsze dobrze jest mieć świadomość tego, ile rocznie wydaje się na druk. Wszystkie niezbędne warianty kolorystyczne przeciętnego tuszu do drukarki HP starczające na 600 stron będą kosztować ok. 200 zł. Zakładając, że w firmie drukuje się przynajmniej 20 stron dziennie, wymiana kartridżów będzie konieczna już po miesiącu. Daje to przynajmniej 2400 zł rocznie za sam tusz do drukarki HP. I to tylko dla jednego urządzenia!

Jak ograniczyć takie wydatki? Istnieją co najmniej trzy sposoby. Po pierwsze, można po prostu zrezygnować z kupna kolorowych wkładów. Nie każda firma może czy chce jednak sobie na to pozwolić – barwne materiały promocyjne są o wiele lepiej odbierane przez klientów.

Po drugie, można spróbować kupić kartridże w cenach hurtowych. Zaoszczędzi się przy tym od kilku do kilkunastu złotych na sztuce, ale w skali roku da to wymierny zwrot.

Trzecią metodą jest przejście na tzw. wkłady zamienne, inaczej nazywane zastępczymi lub zgodnymi. Takie tusze są tańsze o od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Przy tym idealnie pasują do danego urządzenia, nie sprawiają żadnych kłopotów w użytkowaniu i zapewniają wydruki bardzo dobrej jakości. W ten sposób można płacić nawet o połowę mniej. Każdy tysiąc złotych w kasie firmy to kapitał, który można wykorzystać na wiele sposobów.

Gdzie zamówić tusz do drukarki HP?

W Internecie działa kilka profesjonalnych serwisów zajmujących się sprzedażą materiałów poligraficznych, jak np. www.tonerpartner.pl. W ofercie znaleźć można nie tylko wkłady zamienne, ale też oryginalny tusz do drukarki HP w korzystniejszej cenie. Wygodna wyszukiwarka pozwala w kilka chwil odnaleźć kartridże dopasowane do konkretnego modelu urządzenia. Firmy chcące nawiązać stałą współpracę mogą natomiast zapisać się korzystnego programu lojalnościowego, gwarantującego korzystne promocje i rabaty. Dzięki temu możesz nadal korzystać w swojej firmie z tuszu do drukarki HP, maksymalnie zmniejszając budżet na materiały eksploatacyjne.

Tusz do drukarki HP jest uznawany za jeden z najlepszych na rynku, dlatego ma odpowiednio wysoką cenę. Nie musisz jednak przepłacać za firmowe wkłady! Przekonaj się, ile uda Ci się zaoszczędzić, kupując kartridże zamienne lub oryginalne w hurtowych stawkach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here