Jak założyć bloga?

Założenie bloga nie wiąże się już ze stroną, na której piszemy nasze codzienne przemyślenia. Blog, to coraz częściej poważne narzędzie zarabiające na siebie. Jeśli więc zależy nam na odpowiednich dochodach, koniecznie musimy przeczytać poniższy poradnik. Znajdują się tu informacje niezbędne dla każdego początkującego blogera.

WordPress Ci pomoże!

Jeśli planujesz założenie bloga firmowego, koniecznie załóż go pod swoją domeną. I koniecznie wykorzystaj do tego specjalne ku temu narzędzie – WordPressa. Co więcej, jeśli masz już stronę na WP, możesz dodać witrynę ze swoim blogiem jako zupełnie osobną podstronę.

1. Na samym początku pobierz z sieci WordPressa. Jest on dostępny jako archiwum – dlatego rozpakuj je i skopiuj.

2. Następnie wprowadź wspomniane pliki do katalogu /www/nazwadomeny.pl. Możesz to bardzo łatwo zrobić, chociażby za pomocą programu do zarządzania danymi na serwerze (Filezilla).

3. Kolejnym krokiem będzie wejście przez przeglądarkę w http://www.twoja-domena.pl/wp-admin/install.php. Przejdź przez wszystkie etapy instalacji i nie zapominaj o mocnych hasłach.

Szata graficzna

Czym byłby blog bez szaty graficznej? Niczym! Dlatego koniecznie zadbaj o to, by doposażyć ją w odpowiednią grafikę. Spróbuj poszukać motywów na stronie WordPressa, bądź też na dedykowanych witrynach internetowych. Pamiętaj jednak, że decydując się na tą drugą opcję, masz duże szanse na wybór komercyjnego (płatnego) szablonu.

Pomyśl o dodatkach

Dodatki i wtyczki to aplikacje, które z pewnością pomogą Ci przy założeniu swojego bloga. Oto przykłady niektórych z nich:

SEO Yoast – wtyczka która pomoże Ci w pozycjonowaniu bloga

Digg Digg – aplikacja, za pomocą której udostępnisz swoje treści w mediach społecznościowych

Related Posts – dodatek, który wyświetli poniżej przedstawionej przez Ciebie treści inne, podobne artykuły

Contact form – formularz kontaktowy, który nie wymaga programowania

WordPress popup – aplikacja, która generuje wyskakujące okienka, zawierające między innymi formularze zapisu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here