Czy magazyn w sklepie internetowym jest nam potrzebny?

Posiadanie własnego magazynu jest w sklepie internetowym dość dużym problemem. Nie mamy przecież do dyspozycji stacjonarnego wnętrza, w którym moglibyśmy umieszczać określone produkty.

Czy własny magazyn jest nam potrzebny?

Załóżmy, że posiadamy sklep w którym sprzedajemy dobra luksusowe. Ich koszty przechowywania w magazynie mogłyby być dosyć duże. Jeśli jednak są to dobra luksusowe, Klienci zaakceptują fakt, że muszą na nie czekać przez dłuższy czas. Nawet, jeśli od złożenia zamówienia do jego realizacji minie tydzień lub dwa.

Podobnie wygląda w branży meblarskiej. Czas złożenia zamówienia na określony mebel a czas realizacji zamówienia to terminy, które różnią się dosyć znacznie od siebie. Jednak w międzyczasie Klient może dokonać niewielkich zmian w zamówieniu, dotyczących na przykład wyglądu mebla czy jego kolorystyki.

Kiedy własny magazyn jest potrzebny?

Oczywiście istnieją też sytuacje, w których bez magazynu nie możemy się obejść. Doskonale sprawdza się to w przypadku sklepów, które sprzedają różne prezenty i upominki.

W takich sytuacjach, Klientowi zależy najczęściej na szybkiej dostawie towaru. Nie oszukujmy się – prezenty są przez Polaków kupowane głównie na ostatni moment.

Magazyn przyda się również w sytuacji, gdy sprzedajemy jakieś bestsellery. To one powinny rozchodzić się jak najlepiej i to one powinny być na wyciągnięcie ręki. Koszty ich przechowywania na magazynie są bardzo małe, co przedkłada się na wzrost realnych dochodów w sklepie. Im szybsza jest rotacja produktów w naszym magazynie, tym bardziej opłacalna jest nasza działalność handlowa.

Posiadać czy nie. Oto jest pytanie!

W większości przypadków sklepów internetowych, posiadanie własnego magazynu jest dobrą decyzją. Wszystko zależy od tego, jaką branżą chcemy się zajmować, jaki jest nasz cel marketingowy i w jaki sposób chcemy być zauważeni przez naszych Klientów. Gdy uda się nam to wszystko powiązać, stworzymy sklep, który będzie wygodny zarówno dla nas jak i dla naszych Klientów. I przede wszystkim sklep, do którego Klienci będą chcieli wracać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here