Jak wykorzystać gadżety reklamowe do kampanii marketingowej?

Rozwój marketingu w kierunku internetu sprawił, że większość przedsiębiorców zaczęła skupiać całą swoją uwagę wyłącznie na promocji w sieci, zapominając tym samym o rozwiązaniach o bardziej tradycyjnym charakterze. Tymczasem gadżety reklamowe mogą być doskonałym wsparciem dla strategii promocji i bez wątpienia warto zdecydować się na takie działania.

Dlaczego warto korzystać z gadżetów reklamowych?

Prezenty to wciąż jedna z najskuteczniejszych metod, dzięki której można trafić do serca klienta na dłużej. Gadżety reklamowe stanowią doskonałe sposób na to, aby kształtować wizerunek firmy i budować stałe relacje z klientem. Oczywiście korzyści płynących z wdrożenia takich działań jest dużo więcej, gadżety reklamowe mają duży potencjał i na pewno nie powinniśmy ich lekceważyć skupiając się wyłącznie na reklamie internetowej.

Budowanie wizerunku to jedno z głównych zadań gadżetów reklamowych. Wręczanie drobnych upominków klientom bądź kontrahentom to doskonały sposób na to, aby móc utrwalić markę w ich świadomości. Ze względu na to, że jest to dość zindywidualizowana forma promocji, to za jej pomocą można budować naprawdę bardzo bezpośrednie relacje i podtrzymywać kontakty biznesowe w perspektywie długoterminowej. Klienci i kontrahenci obcujący na co dzień z naszym upominkiem opatrzonym logo firmy podświadomie przywiązują się do marki, co oczywiście stanowi pozytywne zjawisko. Chociaż w dobie internetu wiele osób składania się ku reklamie online, to gadżety reklamowe nadal cieszą się dość dużą popularnością i raczej się to nie zmieni. Bez wątpienia warto zdecydować się na umieszczenie takich działań w swojej strategii promocji, ponieważ mają one pozytywny wpływ na kształtowanie wizerunku marki. Co więcej, upominki to jeden z najtańszych nośników reklamy.

W jakie gadżety warto zainwestować?

Planując włączenie upominków reklamowych do strategii promocji, warto zastanowić się, w jakie gadżety najlepiej będzie zainwestować. W tym wypadku dużo zależy od rodzaju działalności, jaką prowadzimy oraz oczekiwań klienta. Ważne jest to, żeby gadżety były naprawdę użyteczne, tylko dzięki temu możemy mieć pewność, że będą na co dzień używane. Największą popularnością cieszą się obecnie kalendarze, notatniki, długopisy, kubki oraz pendrive’y. To dobre rozwiązanie, ponieważ z takich rzeczy korzystamy na co dzień, choć oczywiście można zaskoczyć klienta i wybrać bardziej nietypowy, oryginalny upominek. Są firmy, które specjalizują się w takich nietypowych zamówieniach, tak więc z pewnością uda nam się znaleźć to, czego szukamy.

Przed podjęciem decyzji, w jakie upominki będziemy inwestować oraz z czyich usług skorzystamy, warto dokładnie prześledzić rynek. Nie chodzi wyłącznie o znalezienie najniższej ceny, jednak o jakość gadżetów reklamowych. Obecnie klienci są bardziej wymagający i zwracają dużo większą uwagę na jakość otrzymywanych upominków. To, dlatego nie warto decydować się na zakup najtańszych, plastikowych upominków, które nie są ani trwałe, ani nie wyglądają zbyt estetycznie. Warto stawiać na jakość, w końcu gadżety reklamowe poniekąd reprezentują naszą firmę. Odpowiednia estetyka i wysokiej jakości materiału wykonania gadżetów to gwarancja tego, że klient będzie korzystać z naszego produktu częściej i dłużej. Tak, więc koszty, jakie poniesiemy za zakup produktu bardzo szybko się zwrócą.

Kiedy wręczać upominki?

Gadżety reklamowe najczęściej wręczane są podczas targów, imprez branżowych, szkoleń, konferencji, ale nie tylko. Upominek można podarować klientom i kontrahentom podczas zawierania umów czy w przypadku dokonywania większych zakupów. Obecnie bardzo wiele firm z branży e-commerce dołącza upominek do każdego zamówienia bez względu na jego wartość, co bez wątpienia jest dobrym rozwiązaniem. Taki drobny gest niekiedy przesądza o tym, czy klient po raz drugi skorzysta z naszych usług. Dobrym pomysłem jest również wręczanie drobnych upominków z okazji świąt czy rocznic firmowych.

5 powodów, dla których warto korzystać z gadżetów reklamowych

1. Budujemy pozytywny wizerunek firmy
W dzisiejszych czasach to sprawa pierwszorzędna, bez dobrej reputacji na rynku, trudno będzie nam osiągnąć sukces. Gadżety reklamowe to niedrogi i skuteczny sposób, aby zaistnieć w świadomości klienta lub kontrahenta.

2. Klient staje się reklamą naszej firmy
Klient, który na co dzień korzysta z długopisu, kalendarza, kubka czy innego upominku z logiem naszej firmy, staje się poniekąd jej ambasadorem. Ponadto, pytany o pochodzenie gadżetu zaczyna opowiadać o marce swojemu rozmówcy, dzięki temu liczna osób świadomych istnienia firmy się poszerza.

3. Dbamy o klienta
Upominki reklamowe to nie ozdoby, które będą stać na biurku, są to rzeczy użyteczne, dzięki którym możemy ułatwić klientowi życie. Gadżet, który będzie wspierał w pełnieniu codziennych obowiązków, na pewno przywoła pozytywne uczucia i emocje. To, dlatego tak ważne jest to, żeby dopasować rodzaj upominków do oczekiwań klienta.

4. Praca jest efektywniejsza
Jaki związek ma dawanie upominków reklamowych z efektownością pracy? Gadżet reklamowy może być doskonałym pretekstem do tego, aby nawiązać rozmowę z potencjalnym klientem i przekonać go do skorzystania z naszych usług. W tym wypadku zdecydowanie mniej czasu poświęcamy na budowanie relacji, co wpływa pozytywnie na efektywność naszej pracy. Wręczenie małego upominku stanowi świetny wstęp do rozmowy.

5. Dostarczamy miłych wrażeń
Kto nie lubi dostawać prezentów? Otrzymanie drobnego upominku budzi bardzo pozytywne skojarzenia, dzięki temu obdarowana osoba czuje szczęście, szczególnie jak jest to niespodzianka. Prawda jest taka, że można poprawić komuś nastrój w bardzo prosty sposób. Dawanie i otrzymywanie prezentów to bardzo miłe doświadczenie.

Gadżety reklamowe to niedrogi i bardzo skuteczny sposób na wypromowanie swoich usług, dlatego bez wątpienia warto wdrożyć je do swojej kampanii marketingowej. Dobór upominków powinien być dobrze przemyślany, tylko wtedy gadżety będą skuteczne. To doskonałe rozwiązanie bez względu na to, jaki rodzaj działalności prowadzimy.

Wsparcie merytoryczne: Noex – producent materiałów reklamowych POS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here