Jak wybrać odpowiedni hosting dla sklepu internetowego

Założenie sklepu internetowego wiąże się nie tylko z opracowaniem strategii, zakupem towarów, reklamą i zdobywaniem klientów. Rozpoczynając działalność handlową w sieci należy także pamiętać o tym, iż każdy sklep internetowy powinien posiadać swoją domenę, która będzie go wyróżniać na tle prężnie działającej konkurencji. Na odpowiedniej stronie www należy umieścić nie tylko gotowy sklep z określonym oprogramowaniem, ale także produkty i całą grafikę. W związku z tym kwestią podstawową jest wybranie najbardziej odpowiedniego hostingu.

Zakładając sklep internetowy można zdecydować się na jeden z dwóch rodzajów hostingów – wirtualny bądź dedykowany. Wybór jednego z nich powinien być uzależniony od rodzaju i wielkości sklepu. W przypadku e – sklepu, który dopiero rozpoczyna swoją działalność online, a tym samym nie posiada jeszcze rozbudowanej bazy produktów i dużej ilości klientów, najbardziej odpowiedni będzie hosting wirtualny. Ten rodzaj hostingu w większości przypadków oferuje gotowy panel do zarządzania serwerem i stałą opiekę ze strony obsługi administracyjnej. Jego niewątpliwą zaletą jest prostota obsługi i stosunkowo niewysoka cena. Natomiast podstawowa wada takiego rozwiązania, to konieczność dzielenia przestrzeni serwerowej i tak zwanej mocy obliczeniowej z innymi uczestnikami sieci. Dlatego warto zdecydować się na usługę VPS, która sprawia, iż klient jest odseparowany od innych uczestników, a tym samym otrzymuje zagwarantowane umową określone parametry serwera.

W przypadku dużych i prężnie działających sklepów internetowych, które posiadają bardzo duże ilości produktów i klientów, a tygodniowe ilości transakcji sięgają kilku tysięcy, koniecznością staje się zakup hostingu dedykowanego. To rozwiązanie zapewnia nie tylko dużą elastyczność pod względem systemu operacyjnego i oprogramowania, ale także bardzo dużą wydajność – co wynika z tego, iż cała moc obliczeniowa jest dedykowana tylko jednemu klientowi. Hostingi dedykowane można skonfigurować w dowolny sposób – w zależności od konkretnych potrzeb sklepu internetowego. Koszt hostingu dedykowanego jest zdecydowanie najwyższy spośród wszystkich proponowanych rozwiązań, ale podjęcie decyzji o jego zakupie umożliwia prowadzenie biznesu na bardzo profesjonalnym poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here