telefon do pracy

Większość z nas korzysta z telefonu także w pracy – podczas home office może on okazać się wręcz niezbędny. Jaki wybrać odpowiedni model, na co zwrócić uwagę, porównując kilka telefonów? Kilka porad znajdziesz poniżej.

Dobry telefon to sprzęt uniwersalny i wszechstronny – zapewnia wysoką funkcjonalność i wydajność. Na rynku dostępne są różne modele – tańsze, przeznaczone głównie do komunikacji, ale także smartfony z wyższej półki, które po zainstalowaniu różnych aplikacji mobilnych będzie cennym narzędziem pracy. Czym jednak kierować się, wybierając konkretny model?

Smartfon to więcej niż telefon

Telefon do pracy powinien wyróżniać się wytrzymałością, solidnym wykonaniem, niezawodnością i szerokim zakresem możliwości. Wiele osób wybiera wtedy modele flagowe oraz odpowiednie do nich akcesoria – jak etui na Huawei P40 Lite czy Samsung S20. Odpowiednie urządzenie pozwala szybko wykonać nie tylko połączenie, ale też zrobić research, połączyć się ze współpracownikami na video, odebrać wiadomości mailowe czy zarządzać kampanią w social mediach.

Jaki smartfon do pracy wybrać?

Wielkość i design mają znaczenie, ale kluczowe są parametry – wiele topowych modeli różnych producentów to solidne urządzenia z najwyższej półki, świetnie wyposażone.

Procesor. Ważne, aby miały mocny procesor Snapdragon, doskonałej jakości ekran, co najmniej 6 albo 8 GB pamięci RAM oraz minimum 256 GB miejsca na dane. Wydajny procesor pozwoli na sprawną pracę wielu aplikacji równocześnie.

Solidna bateria. Niezbędna jest też solidna bateria, która pozwoli na wygodną pracę na jednym ładowaniu. Standardowa pojemność to minimum 3000 mAh, ale lepszym wyborem będzie model mający około 4000 mAh lub więcej.

Ekran. Duże znaczenie ma również przekątna ekranu – ważne, aby smartfon nie był duży i wygodnie mieścił się w kieszeni. Ekrany AMOLED zapewniają najlepsze kolory, ale są zwykle na wyposażeniu najdroższych smartfonów. Najpopularniejsze są ekrany IPS, które zapewniają mniejsze nasycenie barw, ale również dobry kontrast. Warto pamiętać też o jego ochronie i zainwestować m.in. w szkło hartowane i dobrej jakości etui na Huawei P40 Lite, Samsung S20 Plus czy iPhone XS.

Inne parametry wyposażenia. Smartfon do firmy powinien mieć jak najlepszą baterię i opcję dual SIM.

Akcesoria do telefonu – w co warto zainwestować?

W nowoczesnej firmie smartfony odgrywają często ważniejszą rolę od komputera, ale wymagają doposażenia. W zależności od modelu trzeba też skompletować akcesoria – jak m.in. etui na Huawei P30 Lite czy Xiaomi Redmi Note 8 Pro, dobrej jakości słuchawki, dodatkowa ładowarka czy karta pamięci na dane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here