Pod pojęciem usługi hostingowe w dzisiejszych czasach kryje się tak naprawdę bardzo wiele różnorodnych rozwiązań dedykowanych. Rozwiązania te skierowane są dla klientów nie tylko o bardzo zróżnicowanych potrzebach, ale również o bardzo zróżnicowanym budżecie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jak wybrać idealny hosting, który w 100% zaspokoi nasze oczekiwania i który nie zawiedzie nas w najmniej oczekiwanym momencie.

Hosting współdzielony

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w internecie, powinny w pierwszej kolejności sprawdzić hosting współdzielony, który w Polsce cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i to zarówno wśród firm, jak i również wśród klientów indywidualnych. Jest to nie tylko najczęściej wybierana usługa, ale również najtańsze rozwiązanie, dlatego też ma tak wielu zwolenników. Hosting współdzielony jak sama nazwa wskazuje, to nic innego jak współdzielenie serwera przez wielu klientów. Pamiętać należy o tym, że podział dotyczy nie tylko wolnej przestrzeni, ale również transferu, czy mocy obliczeniowej. Koszty administracji, pomocy technicznej i utrzymania serwerów dzielą się pomiędzy poszczególnych użytkowników, dlatego tez ceny są bardzo atrakcyjne.

Serwery VPS

W naszym kraju olbrzymim zainteresowaniem cieszą się również serwery VPS, z których to z miesiąca na miesiąc korzysta coraz więcej użytkowników. Serwery VPS działają na podobnych zasadach jak hosting współdzielony. Klienci mogą jednak liczyć na zdecydowanie lepsze parametry i większą moc. Wybierając serwery VPS otrzymujemy gwarancję niezmienności oferowanych parametrów. W praktyce oznacza to, że jeżeli jedna osoba generować będzie duże obciążenie, to nie będzie miało ono żadnego wpływu na działanie naszych usług.

Serwery dedykowane

Najbardziej zaawansowane osoby powinny sprawdzić serwery dedykowane, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Serwery dedykowane to tak naprawdę dzierżawa serwera fizycznego. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które chcą prowadzić bardzo duży sklep internetowy albo rozbudowany serwis internetowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here