Wózek widłowy jest niezbędnym elementem wyposażenia wielu firm, w tym przede wszystkim magazynów i hal produkcyjnych. Wielu przedsiębiorców nie stać na nowy sprzęt, dlatego decydują się oni na zakup używanych wózków widłowych. Przy podejmowaniu takiej decyzji, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim stan techniczny sprzętu oraz kategorię, do której jest on zaliczany.

Używane wózki widłowe warto kupować bezpośrednio u producentów, ponieważ zmniejsza to prawdopodobieństwo zakupu sprzętu uszkodzonego, którego stan techniczny nie jest zgodny z opisem. Ponadto tego rodzaju firmy zapewniają serwisowanie sprzętu oraz oferują sprzedaż ratalną.

Stan techniczny używanego wózka widłowego

Decyzja o zakupie używanych wózków widłowych obarczona jest ryzykiem tego, że sprzęt nie będzie w 100% sprawny. W celu zminimalizowania tego ryzyka warto zdecydować się na zakup widlaka z kategorii srebrnej lub złotej. Wózki używane zaliczane do tych kategorii cechują się bardzo dobrym stanem technicznym, czego potwierdzeniem jest kontrola w warsztacie oraz ważny przegląd techniczny. Przy zakupie używanego wózka widłowego warto zwracać uwagę również na liczbę przejechanych motogodzin. Najlepiej zrezygnować z wózka nadmiernie wyeksploatowanego, ponieważ może on często ulegać różnym usterkom.

Gwarancja używanego wózka widłowego

Gwarancja na używane wózki widłowe uzależniona jest przede wszystkim od kategorii, do której zaliczony został sprzęt. W klasyfikacji używanych widlaków wyróżnia się wózki: brązowe, srebrne oraz złote. Pierwsze z nich są najtańsze, ale równocześnie także najbardziej wyeksploatowane. Cechuje je dobry stan techniczny, ale nie jest udzielana na nie gwarancja. Natomiast wózki zaliczane do kategorii srebrnej mają gwarancję, która wynosi trzy miesiące lub 300 motogodzin. Najkorzystniejszym wyborem jest zakup wózka oznaczonego kolorem złotym, ponieważ taki sprzęt cechuje się najdłuższym okresem gwarancyjnym. Wynosi on pół roku lub 600 motogodzin, w zależności od tego, co upłynie szybciej.

Cena używanych wózków widłowych

Wpływ na cenę używanych wózków widłowych ma przede wszystkim ich stan techniczny, rok produkcji oraz rodzaj sprzętu. Zazwyczaj waha się ona od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy zł. Najtańsze są wózki niskiego unoszenia oraz wózki do komisjonowania. Natomiast najdroższe są wózki spalinowe oraz elektryczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here