Jak stworzyć domowe kino w kawalerce

Jeśli pragniesz poczuć się jak w kinie, ale nie chcesz, aby Twoją niewielką przestrzeń zajął wielosprzętowy zestaw kina domowego, soundbar to rozwiązanie dla Ciebie. Ta niewielka, podłużna listwa z wbudowanymi głośnikami może być zamontowana pod lub nad telewizorem, nie zajmując wiele miejsca, ale przenosząc Cię w zupełnie inny wymiar dźwięku. Dowiedz się, jaki jest najlepszy soundbar i odkryj na nowo oglądanie filmów we własnym domu!

Minimum miejsca, maksimum możliwości

Jeśli do tej pory łamałeś sobie głowę nad tym, jak zmieścić w niewielkim salonie sprzęt do kina domowego, soundbar może okazać się doskonałą alternatywą. Ta niewielka, podłużna listwa posiada wbudowany zestaw głośników, które sprawiają, że dźwięk oglądanych filmów wznosi się na wyższy poziom. Kompatybilność urządzenia z różnymi formatami audio pozwala na uzyskanie dźwięku sferycznego, który działa równocześnie na poziomej i pionowej płaszczyźnie.

Możesz zdecydować się na modele all-in one, czyli soundbary z wbudowanym zestawem głośników (na przykład subwooferem) bądź zestaw, w skład którego wchodzi montowany zewnętrznie głośnik niskotonowy (czyli subwoofer) i/lub głośniki tylne, które jeszcze bardziej wzmocnią efekty dźwiękowe. Istotną zaletą tego urządzenia jest to, że zawsze masz wybór  – zakup dodatkowych urządzeń jest całkowicie dobrowolny, ponieważ soundbar doskonale działa w pojedynkę.

Wygodna instalacja i bezprzewodowa łączność

To małogabarytowe urządzenie nie wymaga wiele miejsca – wystarczy umieścić je na szafce RTV lub komodzie bądź zawiesić na ścianie pod telewizorem. Nie potrzebujesz dodatkowych aplitunerów ani głośników – soundbar łączy się bezpośrednio z telewizorem lub innymi urządzeniami, nie wymagając od Ciebie podłączania i rozlokowania w pomieszczeniu licznych urządzeń, które łączą się ze sobą za pomocą długich, splątanych kabli.

Soundbar posiada wbudowany zestaw głośników podstawowych, często wzbogaconych o subwoofer lub głośniki górne. W zależności od tego, jaki rodzaj dźwięku chcesz uzyskać, możesz łączyć się z telewizorem lub laptopem za pomocą Bluetooth czy Wi-Fi lub poprzez kable – HDMI, złącze optyczne, a w niektórych przypadkach przez port USB.

Niestety korzystanie z najnowszych technologii audio, czyli Dolby Atmos czy DTS:X wymaga podłączenia soundbara kablem HDMI lub złączem optycznym, jednak nie da się ukryć, że wciąż jest to wygodniejsze rozwiązanie niż podłączanie całego zestawu głośników niezbędnych do instalacji kina domowego.

Sferyczny, wielopoziomowy dźwięk – najlepszy soundbar

Im więcej dostępnych formatów audio posiada dany model, tym lepsze efekty dźwiękowe możesz uzyskać. Dzięki technologiom takich jak Dolby Atmos słyszany dźwięk będzie niejako śledził akcję na ekranie. Jak to wygląda w praktyce? Jeśli cios pada w lewej części ekranu, Ty usłyszysz go w lewej części pokoju. Dzięki soundbarowi nie potrzebujesz wielkiej przestrzeni, aby stworzyć wrażenie pomieszczenia wypełnionego lepszymi efektami dźwiękowymi – już dziś możesz tego dokonać na kilku metrach kwadratowych, a siła i przestrzenność dźwięku zależy tylko od Ciebie. Wybierz najlepszy soundbar dla siebie i przenieś kino domowe na wyższy poziom!

 

Artykuł powstał we współpracy z Samsung.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here