Jak kupować komputery poleasingowe

Sprzęt pochodzący z leasingu cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym. Takie oferty są o wiele pewniejsze niż te pochodzące od prywatnych użytkowników, gdy urządzenia mogą być obarczone pewnymi defektami o których sprzedawca celowo nie wspomina i użytkownik dowiaduje się o nich dopiero potem, a kupione rzeczy nie podlegają zwrotowi. Przy takich ofertach również trzeba być jednak uważnym, by kupić urządzenia w dobrym stanie, z których będzie się potem zadowolonym.

Dlaczego warto postawić na taki sprzęt?

Przede wszystkim komputery poleasingowe są tańsze, a do tego zwykle jest to sprzęt pochodzący z użytku w dużych korporacjach. Są to zatem urządzenia od najlepszych producentów oraz z bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Jednocześnie nie trzeba się raczej obawiać o ich stan, gdyż są regularnie serwisowane, a sami pracownicy też przeważnie korzystają z nich uważnie, nie chcąc się narazić na ewentualne pociągnięcie do odpowiedzialności przez pracodawcę. Tym samym komputery poleasingowe są też zdecydowanie pewniejsze od tych, które można kupić od prywatnych sprzedawców. Ich sprzedażą zajmują się zwykle wyspecjalizowane w tym firmy, które są także znacznie bardziej transparentne niż indywidualny użytkownik, któremu zależy głównie na osiągnięciu jak najlepszej ceny i szybkim pozbyciu się sprzętu.

Na co zwrócić uwagę przy takich ofertach?

Oczywiście komputery poleasingowe są z zasady znacznie tańsze niż sprzęt podchodzący z rynku pierwotnego, gdyż są używane. Urządzenia w firmach nie są jednak raczej tak eksploatowane jak w warunkach domowych, więc ich stan wciąż powinien być bardzo dobry. Należy natomiast uważać na oferty produktów, których cena jest bardzo niska, nawet na tle innych ofert. Może to oznaczać, że dane komputery poleasingowe są obarczone jakimiś wadami – mogą nosić wyraźne znamiona użytkowania, w tym ewentualne uszkodzenia czy zarysowania. Natrafiając na takie propozycje najlepiej skontaktować się ze sprzedawcą, by upewnić się dlaczego cena jest aż tak atrakcyjna. Poza tym trzeba też pamiętać o tym, żeby wybierać sprawdzonych sprzedawców. Obecnie w dobie internetu można to łatwo sprawdzić, gdyż kupcy chętnie dzielą się opiniami o kupowanych produktach oraz danych pośrednikach sprzedaży. Najlepiej stawiać na rzetelne firmy, które specjalizują się w handlu sprzętem pochodzącym z leasingu. Poza sprawdzonymi produktami, tacy sprzedawcy proponują też często okres gwarancyjny, co jest oczywiście niespotykane w kontekście większości ofert na rynku wtórnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here