Jak dobrać odzież biegową do pory roku

W ostatnich latach uprawianie sportu, szczególnie biegania przeszło prawdziwy renesans. Sport ten, który do tej pory uprawiała tylko garstka osób stał się na tyle popularny, że imprezy biegowe, często wielodniowe, zaczęły się pojawiać jak grzyby po deszczu.

Siłą rzeczy również wszyscy ci, którzy rozpoczęli swoją przygodę z bieganiem stali się motorem napędowym do powstawania nowych kolekcji odzieży dla biegaczy. Odzież na lato, jesień, wiosnę i mroźną zimą – zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą przebierać w fasonach i kolorach odzieży dla biegaczy. Jak jednak ubierać się na poszczególne pory roku, jeśli nie mamy doświadczenia i jesteśmy początkującym biegaczem lub biegaczką?

Odzież dla biegacza na wiosnę

Wiosna to idealny czas na rozpoczęcie przygody z bieganiem. Nie ma już mrozu, łatwiej jest zmobilizować się do aktywności na zewnątrz. Co jednak założyć na trening? Pogoda nie jest jeszcze stabilna i przewidywalna, mogą zdarzyć się chłodniejsze dni lub deszcz. Na zimne, wiosenne dni sprawdzą się dla panów długie spodenki męskie do biegania, również legginsy. Do tego lekka, cienka koszulka z długim rękawem. Dla kobiet sprawdzi się taki sam zestaw, choć jeśli dzień jest wyjątkowo ciepły warto postawić na krótkie spodenki do biegania, wykonane z przewiewnej i oddychającej tkaniny.

Letnie ubrania do biegania

Wydawać by się mogło, że lato to doskonały czas na trenowanie i szlifowanie formy biegowej. Dla części osób bieganie latem to jednak spore wyzwanie, głównie przez często panujące w tym czasie wysokie temperatury. Oprócz wyjścia na trening o odpowiedniej porze dnia, aby uniknąć upału, warto na trening ubrać się wygodnie i bardzo lekki. Krótkie spodenki damskie do biegania, top na ramiączkach będą najbardziej odpowiednim strojem. Jeśli planujemy dłuższe wybieganie w terenie, który nie jest osłonięty od słońca, warto zabrać ze sobą również nakrycie głowy – czapkę z daszkiem lub chustę.

Ubrania na trening biegowy jesienią i zimą

Bieganie jesienią bywa najprzyjemniejsze, jeśli weźmiemy pod uwagę letnie upały czy nieprzewidywalną, wiosenną pogodę. Jesienne bieganie to trening w słońcu, ale już bez upału. Bieganie w krótkich spodenkach sprawdzi się najlepiej. W chłodniejsze dni warto zabrać na trening cienką kurtkę wiatrową.
Zimą, podczas dużych mrozów wielu biegaczy korzysta z odzieży termicznej, którą stosuje pod leginsy biegowe i kurtki do biegania. To dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na komforcie cieplnym oraz wygodzie użytkowania zwłaszcza, jeśli w planach jest wymagający trening lub dłuższe rozbieganie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here