Do czego wykorzystać flipchart w biurze

Flipchart to niewielka tablica na której można w wygodny sposób zademonstrować istotne dane. Świetnie nadaje się zarówno do rysunków i wykresów, jak i pisania tekstu. Niebagatelne znaczenie ma także łatwość utrzymania jej w czystości. Dzięki łatwo ścieralnej powierzchni w zaledwie kilka sekund można usunąć zawartość, aby na nowo zacząć prezentację. Dlaczego idealnie nadaje się do biura? Podpowiadamy.

Jaki rodzaj flipchartu nada się do biura?

Na rynku dostępne są dwa główne rodzaje flipchartów. Te, które umieszcza się na stabilnej, nieruchomej podstawie, najczęściej na trójnogu oraz mobilne. Te drugie posiadają wmontowane niewielkie kółka dzięki którym możliwe jest ich łatwe przesuwanie na niewielkich powierzchniach biurowych. Oba rozwiązania są tak samo solidne i wygodne w użytkowaniu. Jeśli prezentacje odbywają się tylko i wyłącznie z jednego miejsca w biurze to znacznie lepszym i bardziej estetycznie wyglądającym rozwiązaniem jest flipchart zamontowany na trójnogu.

W podstawowym wydaniu flipchart wyposażony jest w średnich rozmiarów tablicę, której konstrukcja umożliwia pisanie na niej za pomocą markerów. Niektóre modele wyposażone są także w elementy magnetyczne. Mogą znajdować się one na górze lub na bokach mebla. W takie miejsca możliwe jest przypięcie dodatkowych elementów w postaci niewielkich kartek za pomocą dołączonych, niewielkich magnesów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na większe możliwości zagospodarowania przestrzeni flipchartu.

Do czego warto wykorzystać flipchart w biurze?

Flipchart nie służy tylko i wyłącznie do prezentacji i konferencji. Świetnie nadaje się także w codziennej pracy, zwłaszcza w dużych biurach, gdzie pracownicy nie mają ze sobą bezpośredniego kontaktu w ciągu dnia. Za pomocą flipchartu można wymieniać się pomysłami, zostawiać notatki dla pozostałych osób z biura oraz wyznaczać obowiązki i zadania na określony dzień. Warto umieścić ich kilka w biurze, aby każdy z pracowników mógł umieszczać tam swoje treści. Dla rozróżnienia należy wyposażyć ich w oddzielne kolory pisaków.

W wielu biurach flipchart to także świetny sposób komunikacji z potencjalnym klientem. Można go użyć do ekspozycji ważnych informacji, ofert albo informacji o nadchodzących wydarzeniach lub promocjach. Doskonale nadaje się także jako element nawigacyjny do wskazywania właściwego kierunku w biurze. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza w przedsiębiorstwach w których klienci udają się bezpośrednio do stanowisk obsługi zlokalizowanych w poszczególnych pomieszczeniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here