Gdzie kupić japońskie gadżety anime

Miłośników japońskich gadżetów oraz fanów anime nie brakuje na całym świecie. Nie inaczej jest też w Polsce: grupa osób, które w dzieciństwie były miłośnikami „Czarodziejki z Księżyca“, a następnie zafascynowały się kulturą Japonii na całego, jest imponujące! Dziś sprawdzimy, jak wygląda rynek anime w Polsce, gdzie można kupić prezent dla otaku w naszym kraju, gdzie gadżety anime są oryginalne oraz gdzie można szukać informacji o kulturze japońskiej!

Sklepy internetowe z anime

W Polsce najłatwiej o sklep japoński w dużych miastach. Można kupić w nich koszulki z nadrukiem z postaciami z komiksów, a także najróżniejsze gadżety związane z Japonią. Jeśli jednak nie mamy dostępu do dużego miasta, zawsze z pomocą przyjdzie nam internet. W sieci znajdziemy nie tylko polskie, ale również zagraniczne sklepy, w których można kupić najbardziej słodkie, czyli kawaii gadżety kojarzące się z Japonią. Niestety jednak, kiedy zamawiamy towar na zagranicznych serwisach, konieczne jest często posiadanie konta typu Pay Pal. Dodatkowo, sprowadzając towar do Polski, należy liczyć się z koniecznością opłacenia cła, a także z długim czasem oczekiwania na przesyłkę.

Japońskie sklepy

Co można kupić w takich sklepach? Zwykle asortyment jest bardzo szeroki: od komiksów, przez odzież z japońskimi napisami, aż po gadżety z motywem kawaii i smakołyki. O tym, jak rozpoznać dobry sklep japoński i jak odróżnić go od magazynu pełnego chińskich podróbek, można poczytać na blogu http://blog.originto.com/. Dobrej jakości sklepów z japońskimi gadżetami można szukać również wśród obiektów, które oferują wszelkiej maści prezenty. Taki jest właśnie Prezent Simple – sklep, w którym znajdziemy stylowe podarunki dla osób o konkretnych zainteresowaniach:  od pozycjonerów i piwoszy, aż po fanów Anime i Mangi właśnie.

Manga

Szczególną popularnością w japońskich sklepach cieszą się komiksy, popularnie zwane mangami. Manga japońska to pierwotnie szkice i obrazki. Dziś mangi adaptowane są do filmów pełnometrażowych i seriali. Mangi wydawane są w seriach. Widoczne jest wyraźne rozróżnienie między mangą dla dziewcząt, a mangą dla chłopców. Warto wiedzieć, że oryginalna manga prowadzona jest od prawej do lewej strony, co dla odbiorców z Zachodu jest mało czytelne. Z tego powodu, w ramach transkrypcji na zachodni rynek, mangi są odwracane i można je czytać od lewej do prawej. Takie właśnie mangi udostępnia sklep Anime prowadzony przez zapaleńców, którzy o stylu harajuku i idei kawaii zdają się wiedzieć wszystko. Ich sklep to takie unikalne centrum mangi w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here