Czy nauka hiszpańskiego jest ponad miarę trudną

Bądź cierpliwy i ciężko pracuj. Chcąc posiąść sztukę władania obcym językiem trzeba go poznać, przyswoić i używać. Nie będziesz w stanie nauczyć się hiszpańskiego w ciągu miesiąca. I za dwa się nie nauczysz. Jeśli jednak zaczniesz przygodę z nauką jakiegokolwiek języka, czeka cię przygoda trwająca wiele lat. To wielka frajda i duma z osiągnięć.

Rekolekcje o inteligentnych ludziach i poliglotach

Tak, rzeczywiście, wśród populacji ludzkiej są osobniki, które są genetycznie czy też w inny sposób predysponowane do nauki języków.

Tak się czasem zdarza.

Jednak ludzie ci są tak rzadcy, jak jednorożce, o których wszyscy słyszeli, ale nikt nie widział. Większość z nas musi rozpocząć kurs hiszpańskiego, żeby zrobić pierwszy krok.

Kolejny pierwszy krok

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest ustalenie, dlaczego potrzebujesz języka. Pytanie brzmi banalnie, ale jest kluczowe i wiele osób nie odpowiada poprawnie.

Weźmy na przykład cel „chcę oglądać filmy w języku hiszpańskim bez napisów”. Ten prosty cel można osiągnąć tylko wtedy, gdy masz opanowany poziom C1 i powyżej. Jeśli jednak trafisz na film o fawelach Mexico City, nie zrozumiem slangu. Dziś wszystkie filmy są dostępne w kilku wariantach tłumaczenia? W końcu cel jest oczywiście ambitny, ale jest to cel w imię celu.

Znajdź sobie cel naprawdę inspirujący i wtedy rozpocznij kurs hiszpańskiego.

Jaki nauczyciel jest najlepszy?

Chodzi o to, że pod względem praktycznych korzyści w początkowych etapach szkolenia, jakość sprzętu nie wpływa na tok nauki. Podobnie jest z nauczycielami. Dopiero na wyższych etapach nauki języka hiszpańskiego potrzebni są różni nauczyciele. Specjaliści w wybranych dziedzinach. W początkowej fazie nauki każdemu kursantowi hiszpańskiego wystarczy nauczyciel, który wprowadzi go pewnie w nowy świat języka.Każdy z tych nauczycieli doskonale poradził sobie ze swoim zadaniem. Jest to kolejny wyraźny przykład na to, jak prawidłowo sprecyzowane zadanie pozwala nie tylko szybciej osiągnąć cel, ale także zaoszczędzić na drodze do jego osiągnięcia.

Kolej na rozwijanie umiejętności

Oprócz kursu hiszpańskiego słuchaj podcastów. Istnieją specjalne podcasty dla osób, które uczą się hiszpańskiego. Czytaj aktywnie książki w języku ćwierci populacji ziemi. Pisz na komputerze i odręcznie, choćby tylko kopiując literaturę. To także daje znakomite efekty.

Ciesz się nauką i rozwijaj umiejętności.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here