CRM a praca zdalna

CRM umożliwia zarządzanie kontaktami z klientami w dowolnym czasie i miejscu. Oprogramowanie zbierające i archiwizujące doświadczenie firmy sprawia, że codzienna praca jest łatwiejsza i bardziej efektywna. Dodatkowo ułatwia budowanie biznesowych relacji z kontrahentami. Dowiedz się, dlaczego CRM to niezastąpione narzędzie w czasie pracy zdalnej.

1. CRM – kompleksowa baza danych o klientach
2. CRM umożliwia pracę z dowolnego miejsca na ziemi
3. CRM to gwarancja bezpieczeństwa danych

CRM – kompleksowa baza danych o klientach

CRM to kompleksowa pomoc w pracy. Oprogramowanie zapewnia dostęp do dokumentów, niezbędnych danych oraz trwających projektów. Oprócz tego przeanalizować można również informacje wcześniej realizowanych działań. Absencje, generowane koszt, przychody, leady i wiele innych kluczowych wiadomości na temat projektu można kontrolować w dowolnym czasie oraz miejscu. Dodatkowo działalność firmy nie zostaje zakłócone przez rotacje pracowników. Wszystkie najważniejsze informacje zebrane w jednym miejscu gwarantują, że zmiany kadrowe nie zaburzą znacząco funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Kompleksowa baza danych o klientach firmy ułatwia również budowanie efektywnych biznesowych relacji.

CRM to gwarancja bezpieczeństwa danych

W obecnych czasach szczególną uwagę przykładać należy do ochrony danych. Przeniesienie większości działań do świata wirtualnego spowodowało również wzmożoną aktywność cyberprzestępców. Na ataki szczególnie narażone są przedsiębiorstwa dysponujące danymi klientów. Dodatkowe wyzwanie w zapewnieniu bezpieczeństwa danych postawiła przed firmami konieczność przeniesienie pracy z siedziby przedsiębiorstwa, do domów pracowników.

Epidemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia spowodowały zmianę trybu pracy wielu firm. Większość przedsiębiorstwa zdecydowała się prace w systemie home office. Dzięki temu ciągłość pracy mogła być zachowana w bezpieczny sposób.

W takich wypadkach lokalne bazy danych nie zawsze stanowią najlepsze rozwiązanie. Zarówno w trakcie przenoszenia służbowych komputerów do domu, jak i w czasie pracy w trybie home office wrażliwe informacje narażone są na kontakt z postronnymi osobami. Bezpieczniejszą alternatywę w takiej sytuacji stanowi system CRM. W oprogramowaniu służącemu do zarządzania kontaktami z klientami gromadzone są wszystkie doświadczenia firmy, jednak nie wszystkie informacje dostępne są do pracowników. W trakcie trwania projektu możliwe jest udostępnienie pracownikom niezbędnych do realizacji zadań danych, a po jego zakończeniu, można w dowolnym momencie ograniczyć dostęp. Dzięki temu kluczowe dla firmy informacje są chronione w każdej sytuacji.

CRM umożliwia pracę z dowolnego miejsca na ziemi

CRM, oprócz gromadzenia oraz archiwizacji danych związanych z firmą zapewnia również możliwość kontrolowania projektów i informacji w dowolnym czasie.

Dostęp do ważnych danych można uzyskać nie tylko na służbowym laptopie lub komputerze, ale również na tablecie oraz smartfonie. Oprogramowanie ułatwia również komunikacje oraz zarządzenie pracownikami. Z tego powodu to nieoceniona pomoc, gdy praca realizowana jest na odległość. CRM uznanych polskich dostawców umożliwia również internetowy dostęp do danych z innych używanych przez firmę systemów, takich jak np. CDN Optima czy Sage Symfonia i WAPRO WF-MAG.

Z tych powodów CRM to najlepszy wybór, gdy konieczna jest praca zdalna. Jednak nie tylko tego warto korzystać z centralnej bazy danych o klientach. CRM ułatwi i przyśpieszy również realizacje codziennych zadań w siedzibie firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here