magazyny do wynajęcia

Powierzchnia magazynowa jest szczególnie pożądana przez właścicieli firm produkcyjnych i hurtowni. Mogą tam bowiem umiejscowić ciężkie sprzęty przemysłowe, jak i również towar, który docelowo ma być sprzedany. Czym kierować się przy wyborze oferty i skąd wiedzieć, że jest ona najodpowiedniejsza?

Lokalizacja magazynu

To niezmiernie ważne kryterium przy podejmowaniu decyzji. Można znaleźć magazyny położone w centrum miasta, ale wiąże się to z dużymi ograniczeniami np. przechowywaniem materiałów niebezpiecznych, które stanowią zagrożenie dla pobliskich mieszkańców. Drugą kwestią są koszta, które znacząco przewyższają opłaty za magazyny zlokalizowane na obrzeżach miasta. Jeśli jednak magazyn do wynajęcia znajduje się na przedmieściach, warto wcześniej przeanalizować, czy jest on dobrze skomunikowany z innymi częściami miasta. Nikt nie lubi stać w korkach, a w przypadku korzystania z transportu publicznego, licznych przesiadek. To generuje opóźnienia, a co za tym idzie dodatkowe straty.

Magazyn dostosowany do rodzaju działalności gospodarczej

Każda branża rządzi się swoimi prawami. I tak działalność spożywcza wymaga od powierzchni magazynowej dostępu do lodówek, a budowlana wyposażenia w postaci regałów, palet i wózków widłowych. Należy wybrać taką przestrzeń magazynową, która spełni odgórne wymogi danego przedsiębiorstwa i zaspokoi jego potrzeby.

Budowa magazynu czy wynajem?

Na tym polu wielu przedsiębiorców ma wątpliwości. Własne magazyny oznaczają brak czynszu, ale ich postawienie wiąże się z horrendalnymi kosztami i nierzadko koniecznością zaciągnięcia kredytu. Dlatego też większość właścicieli firm decyduje się na drugie rozwiązanie. Z racji tego, że magazyny i powierzchnie magazynowe do wynajęcia często dzielone są na strefy lub moduły, w umowie najmu należy szczegółowo określić, które z nich mają być zajmowane przez przedsiębiorstwo. Nie ma bowiem sensu płacić za niewykorzystywaną powierzchnię.

Cena wynajmu magazynu

To stała, miesięczna kwota pieniędzy uiszczana przez najemcę. Choć nie są to małe sumy i mogą one wręcz przerażać, warto na początku zorientować się, co wynajmujący oferuje w zamian. W wielu przypadkach magazyny są już wyposażone w potrzebny sprzęt (wózki widłowe, belownice do odpadów, kontenery), a cena najmu obejmuje również wywóz śmieci, co ma bagatelne znaczenie dla firm produkcyjnych.

Im precyzyjniej określone oczekiwania najemcy, tym mniej nieporozumień w przyszłości. Jeśli z wynajmu przestrzeni magazynowej wynika więcej korzyści, pomocna może okazać się baza magazynów na wynajem na industrial.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here