Wymieniaj funty po najlepszym kursie i oszczędzaj z platformą wymiany walut

Cyklicznie robisz zakupy w zagranicznych sklepach internetowych, korzystając z oferty szalonych promocji? Dotychczas płaciłeś bezpośrednio za pomocą karty debetowej lub systemu elektronicznych płatności? Czy zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że w ten sposób godziłeś się na automatyczne przewalutowanie środków przez bank, czasem po niekorzystnych dla ciebie kursach? Mógłbyś oszczędzić na promocyjnych zakupach jeszcze więcej, gdybyś zdecydował się na wcześniejszą wymianę waluty w internecie. Najlepsze kursy znajdziesz w serwisach społecznościowej wymiany walut.

Wymieniaj funty całkowicie bez spreadu!

Nie musisz już więcej godzić się na narzucane z góry różnice kursowe. Platformy społecznościowej wymiany walut nie zarabiają na spreadzie. Oznacza to, że pozostawiają zarejestrowanym użytkownikom całkowitą dowolność pod względem tego, po jakich kursach wymieniają waluty. System jedynie dobiera zgłaszane przez nich, komplementarne względem siebie oferty, po czym przeprowadza automatyczną transakcję. Uczestnicy giełdy mogą akceptować najkorzystniejszy w danym momencie kurs spośród zgłoszeń innych osób, co pozwala na wymianę funtów nawet w kilka minut. Można również nieco dłużej poczekać, składając własną ofertę i oczekując na komplementarne zgłoszenie. Jedyną opłatą użytkowników internetowej giełdy walutowe jest niewielka prowizja. W przypadku najpopularniejszych serwisów tego typu w Polsce, nie przekracza ona wartości 1% od pojedynczej transakcji.

Zapoznaj się z notowaniami kursów funta – taniej nie znajdziesz!

Możesz błyskawicznie dowiedzieć się, po jakich kursach wymieniają funty użytkownicy największej w Polsce giełdy walutowej Walutomat, liczącej już ponad 260 tysięcy uczestników. W tym celu wystarczy odwiedzić stronę pod adresem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/. Znajdują się tutaj zarówno archiwalne, jak i bieżące kursy, których wartości zależą od ofert składanych przez uczestników serwisu społecznościowej wymiany walut. Kursy są aktualizowane wielokrotnie każdego dnia. Możesz również zapoznać się z zestawieniem ostatnich wymian w serwisie, a także sumarycznymi kwotami wszystkich transakcji. Chcąc pozyskać informacje odnośnie historycznych kursów funta, warto posłużyć się interaktywnym wykresem. Są na nim wyświetlane dane dotyczące kursów sprzedaży i zakupu waluty brytyjskiej, które możesz jednocześnie zestawić ze średnimi notowaniami na świecie. Masz możliwość wskazania dowolnego przedziału czasowego, którego będą dotyczyć prezentowane dane – np. kilku miesięcy lub kilku lat.

Kilka słów o bezpieczeństwie społecznościowej wymiany walut

Wymiana walut w internecie jest tak samo bezpieczna, jak korzystanie z serwisów e-bankowości. W tym przypadku są wykorzystywane analogiczne zabezpieczenia – można do nich zaliczyć m.in. protokół szyfrowania danych SSL, a także moduł potwierdzania tożsamości użytkownika poprzez wpisanie kodu SMS przed zawarciem każdej transakcji. Poza tym największe giełdy walutowe w Polsce takie jak Walutomat, posiadają licencję Komisji Nadzoru Finansowej (KNF).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here