O tym, że codzienne picie wody ma niebagatelny wpływ na zdrowie naszego organizmu nie trzeba nikogo przekonywać. W związku z tym w wielu firmach umieszcza się dystrybutory wody w celu zapewnienia pracownikom stałego dostępu do wody pitnej. To dziś podstawa dla utrzymania komfortu pracy oraz dbania o ich dobre samopoczucie. Nie bez znaczenia jest zatem rodzaj wody, jaką wybieramy. Sprawdźmy więc, jaki skład wody będzie najlepszy dla naszego zdrowia.

Jak wybrać dostawcę wody do biura?

Wybierając dostawcę wody powinniśmy zwrócić uwagę na jakość produktu, który nam oferuje. Eksperci z firmy GetFresh informują, że woda źródlana Dar Natury, dzięki optymalnemu składowi mineralnemu jest niezwykle korzystna dla naszego zdrowia. Nie tylko nawadnia organizm, ale także zaopatruje go w niezbędne, cenne substancje mineralne. Niezwykle istotną kwestią jest także możliwość indywidualnego doboru oferty do Klienta w zakresie wielkości i liczby dostarczanych butli, modelu dystrybutora czy częstotliwości dostaw.

Skład wody – na co zwrócić uwagę?

Skład mineralny wody to kluczowa informacja, którą powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze wody do picia. Jej zadaniem jest przecież nie tylko nawadnianie organizmu, ale także dostarczanie do niego składników umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie. Powinniśmy zatem zwracać uwagę na rodzaj, jakość i smak wody, którą pijemy. Woda źródlana jest nasycona różnymi solami mineralnymi, które występują w postaci anionów i kationów, a każdy z nich charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami. Dzięki znajomości tych składników, można bez problemu wybrać odpowiednią wodę dla swoich potrzeb.

Rola kationów w wodzie

W wodzie mineralnej najczęściej występują kationy: magnezowy, wapniowy, potasowy i sodowy.

  • Magnez jest jednym z najważniejszych związków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, ale jednocześnie to właśnie jego niedobór doskwiera nam najczęściej. Magnez odpowiada za prawidłową pracę mięśni, w tym mięśnia sercowego. Wspiera też właściwą pracę układu immunologicznego oraz nerwowego. Jego deficyty objawiają się skurczami, drżeniem mięśni, problemami z koncentracją, nerwowością oraz zaburzeniami snu. Picie wody, w której występuje ten pierwiastek ma ogromne korzyści dla naszego zdrowia.
  • Wapń jest podstawowym budulcem naszego układu kostnego i zębów. Jest konieczny do utrzymania prawidłowej pracy serca, mózgu oraz gospodarki hormonalnej. Kiedy brakuje nam wapnia, organizm pobiera go z kości i zębów, co może mieć niestety poważne konsekwencje zdrowotne.
  • Potas wspomaga przemianę materii w naszym organizmie, a także reguluje gospodarkę wodną. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego oraz pracy mięśni.
  • Sód odpowiada natomiast za gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu oraz kwasowo-zasadową. Zapobiega odwodnieniu organizmu, a jego niedobory mogą objawiać się problemami trawiennymi i poczuciem ogólnego osłabienia.

Aniony w wodzie

Najważniejsze aniony, które odnajdujemy w składzie wody to wodorowęglanowy i siarczanowy.

  • Wodorowęglany działają korzystnie na układ trawienny oraz obniżają poziom glukozy we krwi.
  • Siarczany wpływają na lepszą przemianę materii i stymulują wydzielanie żółci.

Odpowiednio dobrany skład wody jest przyjazny dla naszego organizmu. Dzięki regularnemu piciu wody o optymalnym składzie, możemy cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem każdego dnia!

Więcej informacji na darnatury.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here