Wakacje 2018: polski turysta woli morze

Sezon wakacyjny 2018 nie przyniósł znaczących zaskoczeń, jeśli chodzi o turystyczne preferencje naszych rodaków. Polacy wciąż wybierają ciepłe kraje, cieszące się dobrą opinią, jednak coraz chętniej decydują się na spędzenie wakacji w egzotycznym miejscu. Najlepiej czujemy się w greckich i hiszpańskich kurortach, jednak egzotyka nie budzi w nas już takiego lęku jak jeszcze kilka lat temu.

Gdzie na wakacje?

Główne turystyczne preferencje naszych rodaków nie zmieniają się od wielu lat. Spośród wielu dostępnych w biurach podróży ofert i kierunków, wiernie ufamy naszym ulubionym destynacjom, takim jak Grecja, Hiszpania, Chorwacja czy Turcja. Kraje te przyciągają polskiego turystę przede wszystkim ciepłą i ładną pogodą, a także atrakcyjnymi cenami i wysokim standardem wypoczynku. Mając na uwadze wszystkie te czynniki, nie dziwi fakt, że wyżej wymienione kraje od lat stanowią ścisłą czołówkę wśród najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków turystycznych i nic nie wskazuje na to, by trend ten w najbliższych latach miał się zmienić.

Najpopularniejsze oferty wycieczek

Myli się jednak ten, kto sądzi, że Polacy nie szukają nowych, ciekawych kierunków turystycznych. Rosnące zainteresowanie wycieczkami egzotycznymi jest tego najlepszym przykładem. W ostatnich sezonach popularny portal turystyczny https://dreamtours.pl/ odnotował istotny wzrost zapytań o wycieczki do krajów takich jak Tajlandia, Kuba, Chiny czy Meksyk. Można się domyślać, że tego typu kierunki interesują głównie młodszych turystów, dla których jedynym priorytetem nie jest wyłącznie spędzanie czasu na plaży, ale także poznawanie nowych kultur i wszelkie formy aktywnego wypoczynku. Ciekawym miejscem na spędzenie wakacji jest także Malezja, będąca idealnym miejscem do połączenia wakacyjnej aktywności z błogim wypoczynkiem na plaży. Aktualne oferty wycieczek do Malezji znajdziesz na https://dreamtours.pl/wakacje/malezja.

Afryka również przyciąga

Wyraźny wzrost popularności odnotowują również kierunki afrykańskie, jednak nie chodzi tu wyłącznie o kraje takie jak Egipt, Tunezja czy Maroko, które dużym zainteresowaniem cieszą się od lat, ale o państwa takie jak Kenia, Kongo czy Zanzibar, przyciągające turystów swoją tajemniczością i nieodkrytym charakterem.

Mimo to największa ilość polskich turystów preferuje te miejsca, które zapewnią im dostęp do ciepłego morza, piękną pogodę i wysoki standard hotelu. Nie ma przypadku w tym, że królują tutaj portugalska Madera (https://dreamtours.pl/wakacje/madera), hiszpańskie wybrzeże czy greckie wyspy. Polski turysta na wakacjach kocha przede wszystkim słońce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here