fotolia.com, 148004630 | Autor: Narong Jongsirikul

Jeśli użytkujemy auto przez długie lata, nie ma w tym nic dziwnego, że przywiązujemy się do swojego pojazdu. Troszczymy się o stan techniczny i wygląd naszego ukochanego samochodu, lecz z czasem staniemy przed koniecznością wymiany auta.

Wówczas nasz stary samochód zastąpiony zostanie przez nowszy i sprawniejszy model. Czasem zmieniamy też samochód. Jeśli wymieniamy samochód, a nasz stary pojazd jest jeszcze sprawny i niczego mu brakuje naturalnym jest, że szukamy dla niego nowego nabywcy, który zapłaciwszy nam za auto, chociaż w części pozwoli nam odzyskać poniesione na zakup nowego samochodu koszty.

Pozostaje pytanie, co począć w sytuacji, gdy nasz stary samochód nie nadaje się już do użytkowania, nie mamy więc możliwość znalezienia dla niego nowego właściciela, który zapłaci nam za możliwość cieszenia się pojazdem przez kolejne lata. Czy mamy wówczas przechowywać wrak samochodu w garażu, ogrodzie lub na podjeździe i każdego dnia obserwować jego niszczenie? Otóż wcale nie musimy borykać się z tym problemem. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest skup aut.

Jakie warunki należy spełnić aby oddać auto do skupu?

Firmy, które na co dzień zajmują się skupem aut (Warszawa) przyjmują wszystkie samochody, zarówno osobowe jak i dostawcze, modele klasyczne i nowoczesne. Skupowane są pojazdy całe i samochody poważnie uszkodzone, uwalniając kierowców od problemu, którym jest przecież przetrzymywanie w garażu auta, z którego od dawna już nie można korzystać.

Jednak aby dostarczyć auto do skup należy spełniać określone warunki, narzucone odgórnie przez między innym obowiązujące w naszym państwie prawo. Oto warunki, jakie spełniać musi każdy samochód, który kierowca dostarczyć planuje na skup aut.

Przede wszystkim przeznaczone do złomowania lub kasacji samochody powinny mieć około 90-95% swojej pierwotnej wagi. Oznacza to, że nie muszą być w pełni kompletne, ale wagowo nie mogą za bardzo odbiegać od ciężaru, jaki miały tuż po produkcji. Wielkość wagi umieszczona jest w dowodzie rejestracyjnym. Warto się upewnić, czy części nie zostały specjalnie zdemontowane. Jest to szczególnie ważne mając na uwadze fakt, że w Polsce nielegalna jest nieautoryzowana sprzedaż części.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here