Tani i pewny kurier

Wzrost liczby wysyłanych przesyłek kurierskich niewątpliwie wpłynął na rozwój tej branży. Na rynku wciąż powstają nowe firmy oferujące usługi przewoźnicze, a w sieci znajdziemy także dedykowane strony brokerów, którzy współpracują z różnymi firmami. Tego typu ułatwienie nie tylko pozwala szybko porównać odmienne propozycje, ale również sprawnie zarządzać całym procesem wysyłania paczek. Co więcej, przewoźnicy inwestują w rozwój technologii oraz w dostosowanie usług do potrzeb klientów. Dzięki temu popularne stało się na przykład odbieranie przesyłek w punkcie czy też w maszynie oraz płatności kartą za pobranie.

  1. Kurierzy a sklepy internetowe
  2. Jak wysłać paczkę?
  3. Co można nadać kurierem?

Kurierzy a sklepy internetowe

Szacuje się, że największy wpływ na rozwój sektora przesyłek kurierskich ma rynek e-commerce. Ze względu na szybkość przebiegu transakcji i możliwość płatności elektronicznej, coraz więcej zakupów robimy w sieci. Z drugiej strony popularność kurierów sprawiła, że ich usługi są szybkie i atrakcyjne finansowo. Najtańsza wysyłka to propozycja, którą kuszą znani przewoźnicy. Są oni w stanie szybko i z najwyższą starannością dostarczyć mniejsze lub większe paczki w każdy zakątek kraju.

Jak wysłać paczkę?

Tanie wysyłki kurierskie nadawane są najczęściej za pomocą internetowego formularza. W dedykowane miejsca wpisuje się parametry przesyłki (m.in. takie jak waga czy wielkość),a następnie wystarczy podać dane teleadresowe. To także miejsce, w którym można wybrać różnego rodzaju opcje dodatkowe. Niezmiennie popularnością cieszą się opcje dodatkowe, takie jak ubezpieczenie przesyłki oraz pobranie. Są to oczywiście elementy, z które trzeba dodatkowo zapłacić. Na podstawie wszystkich aspektów otrzymamy wycenę usługi, a po jej opłaceniu czekamy tylko na przyjazd kuriera, który odbierze od nas paczkę i zawiezie prosto do odbiorcy, a drogę tę można śledzić w dedykowanym panelu.

Popularni kurierzy to propozycje szyte na miarę naszych czasów i oczekiwań klientów. Dlatego właśnie ten sektor jest dynamiczny i coraz częściej możemy się spotkać z automatami nie tylko konkretnych firm przewozowych, ale również takich, które powstają przy sieciach handlowych, stacjach benzynowych czy nawet w kioskach. Takie usługi pozwalają nadawać i odbierać paczki w drodze do pracy, przy okazji zakupów oraz codziennych aktywności.

Co można nadać kurierem?

Najczęściej kurierem nadaje się standardowe przesyłki o wadze do 70 kilogramów. Jeśli nie chcemy robić tego przez internet lub nie mamy czasu czekać na przyjazd kuriera, możemy wysłać ją w specjalnych punktach. Takie rozwiązanie wielu osobom ułatwia codzienne zarządzanie przesyłkami – szczególnie tymi z branży e-commerce. Tu tanie przesyłki muszą być również szybko i bezpiecznie dostarczona do odbiorcy i dlatego właśnie niezwykle istotne jest, jakiego kuriera wybierzemy.

Ważnym aspektem będzie również odpowiednie zapakowanie przesyłki w taki sposób, by zminimalizować ryzyko uszkodzenia zawartości. Przydają się wypełniacze styropianowe, folia bąbelkowa i stretch. Poza tym należy sprawdzić, jakie towary są zabronione w transporcie. Taka lista wynika z przepisów krajowych, unijnych a także z restrykcji wewnętrznych przewoźnika. Dzięki temu nie narażamy na uszkodzenie innych przesyłek a także zdrowia kuriera. Warto pamiętać o tym, że może on nie przyjąć do przewozu przesyłki niewłaściwie zapakowanej lub takiej, która budzi podejrzenie co do legalności zawartości. Koniecznie należy się również zapoznać z zasadami pakowania a także z wytycznymi odnośnie maksymalnych rozmiarów, wagi a także kształtu. Jeśli nie zmieścimy się w parametrach, paczka zostanie potraktowana jako niesortowalna, a tym samym będzie wymagała ręcznej obsługi, będzie droższa oraz czas jej doręczenia może się wydłużyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here