Rozpoczynasz własną działalność gospodarczą? Zaopatrz się w pieczątkę!

Własna działalność gospodarcza to sposób na niezależność. Jeśli już zdecydowałeś się poprowadzić firmę, jedną z pierwszych rzeczy, w które powinieneś się wyposażyć jest pieczątka. Czy jej posiadanie jest obowiązkiem? Na jaką się zdecydować? Oto najważniejsze informacje.

Zarejestrowałeś działalność gospodarczą we właściwym urzędzie gminy, uzyskałeś już NIP oraz REGON, masz numer telefonu, adres siedziby… możesz więc rozpoczynać działalność. By jednak łatwiej było Ci się poruszać w świecie biznesu na co dzień, powinieneś się wyposażyć w pieczątkę. Choć nie ma ustawowego wymogu jej posiadania – mając ją pod ręką, będziesz działać bardziej efektywnie.

Do czego przydają się pieczątki w firmie?

Mówiąc najbardziej ogólnie: do podbijania różnego rodzaju dokumentów. Pieczątka uwiarygodnia je, nadając im wyższą wartość. A pomimo braku oficjalnego obowiązku jej przybijania – wiele formularzy i dokumentów ma pozostawione pole na pieczątkę właśnie. Poza dokumentami urzędowymi, pieczątkami podbijesz wszelkie umowy i kontrakty – te z pracownikami, podwykonawcami czy kontrahentami i wiele więcej.

Pieczątka jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem – dzięki niej nie musisz za każdym razem przepisywać wszystkich danych rejestrowych. Wystarczy sekunda, by pojawiły się na papierze i masz zawsze gwarancję, że są podane bezbłędnie.

Jakie dane powinny się znaleźć na pieczątce firmowej?

Wszystko zależy od Ciebie – za każdym razem ustalasz bowiem z wykonawcą pieczątki, co znajdzie się na gumce. Ale danymi, których nie powinno zabraknąć są:

  • nazwa firmy – na przykład ta skrócona, rejestrowa,
  • adres siedziby,
  • REGON oraz NIP,
  • numer telefonu.

Dodatkowo możesz na niej również umieścić np. adres e-mail czy też URL strony internetowej firmy, a w najbardziej nowoczesnych – także logotyp Twojej marki. Jednym słowem: znajdą się na niej wszystkie niezbędne informacje.

Potrzebujesz więcej stempli? Sprawdź, czy maszyny do wyrobu pieczątek to również propozycja dla Ciebie

O wyrobienie pieczątki dzisiaj nietrudno. Punktów, które je wyrabiają jest sporo – nie tylko w mieście Warszawa, ale w każdym zakątku Polski. Ale o ile kupno pojedynczego stempla nie jest dużym wydatkiem, o tyle jeśli chcesz np. wyrobić ich kilkadziesiąt – czeka Cię spora inwestycja. Tak duża ilość pieczątek może się przydać choćby firmom z wieloma przedstawicielami handlowymi czy doradcami, którzy firmują różne dokumenty. Jeśli i Twój biznes będzie miał taki charakter, rozważ możliwość zakupienia maszyny do wyrabiania pieczątek. Nowoczesne maszyny błyskowe, np. te oferowane przez Modico, pozwolą wyprodukować pieczątkę w ok. 5 minut, a jednocześnie zajmują niewiele miejsca i potrzebują jedynie drukarki laserowej i komputera, by mogły pracować.

Bez względu na to, ilu pieczątek będziesz potrzebować – postaw na te nowoczesne, które będą pracowały bez uzupełniania tuszu przez wiele lat. To gwarancja komfortu i niezawodności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here